REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Games Republic od 11 bit studios to nie tylko sklep - nowa funkcja ułatwi zarabianie vlogerom

Warszawskie 11 bit studios, odpowiedzialne za serię Anomaly i zeszłoroczny pecetowy hit w postaci This War of Mine, nie zajmuje się jedynie opracowaniem własnych gier. Firma rozwija też prężnie platformę cyfrowej dystrybucji Games Republic, gdzie dostępne są produkcje od wielu różnych deweloperów. Za jej pośrednictwem na swojej twórczości mogą zarabiać blogerzy i vlogerzy, a najnowsza funkcja serwisu ma ułatwić im pozyskiwanie klientów.

11.02.2015
16:28
Games Republic
REKLAMA
REKLAMA

Pochodzące z Polski 11 bit studios jest teraz na topie. Nic w tym zresztą dziwnego, bo po udanej serii gier Anomaly przyszła kolej na świetne This War of Mine. Gra sama w sobie nie tylko jest bardzo grywalna, ale też trafiła na szczyty list bestsellerów i ciepło przyjęli ją recenzenci z całego świata. Ekipę studia docenił niedawno magazyn "Brief" umieszczając ich na liście 50 najbardziej kreatywnych w biznesie.

11 bit studios już w zeszłym roku rozszerzyło swoją działalność poza tworzenie gier.

This War of Mine przebieg 01

Firma odpowiedzialna za Anomaly jeszcze przed premierą This War of Mine wprowadziła program wydawniczy Launchpad, w ramach którego 11 bit studios dzieli się swoim doświadczeniem i pomaga niezależnym deweloperom wydawać obiecujące tytuły.

Oprócz tego wystartował skierowany na rynek globalny sklep z cyfrowymi kopiami gier o nazwie Games Republic. Pozwala on graczom nie tylko kupować gry, ale jest też sposobem na monetyzowanie działalności blogerów i vlogerów gamingowych.

Wykorzystuje do tego platformę afiliacyjną.

games-republic-logo

Od samego początku Games Republic otwarte jest na graczy, którzy mogą zarabiać w ramach programu partnerskiego. Każdy może założyć swój własny wirtualny sklep na platformie 11 bit studios i kierować do niego internautów.

Narzędzie powstało z myślą o blogerach i vlogerach zajmujących się tematyką gier. Mogą oni kierować swoich czytelników do sklepu, a w zamian za zdobycie klienta dostają prowizję od każdej pomyślnie zakończonej transakcji.

To stanie się jeszcze łatwiejsze.

games-republic-sell-it

11 bit studios wprowadza do Games Republic nowy przycisk Sell It, czyli po naszemu Sprzedaj to. Pojawi się on na kartach ponad 500 gier z katalogu sklepu. Kliknięcie w ten przycisk wygeneruje od razu spersonalizowany adres URL do podstrony sklepu dla danej gry.

REKLAMA

Taki link twórca może potem wkleić pod swoją notką na blogu lub materiale wideo np. w serwisie YouTube lub Twitch. Jeśli inny internauta zdecyduje się na zakup po kliknięciu w link, to jego twórca dostanie wynagrodzenie.

Prowizja od sprzedaży w Games Republic wynosi 15 proc. od każdej zrealizowanej transakcji, co wydaje się dość uczciwą propozycją.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA