1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

BitTorrent Originals - zapamiętajcie tę nazwę, bo specjaliści od torrentów biorą się za produkcję seriali

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że uznani artyści wypuszczają swoje płyty na torrentach, nie darmowo oczywiście. Swoistym zwyczajem internetowym stało się także to, że tą drogą niektórzy regularnie uzyskują dostęp do serialowych produkcji. Ale co powiecie na seriale wyprodukowane specjalnie dla platformy BitTorrent, hm?

BitTorrent Originals – zapamiętajcie tę nazwę, bo specjaliści od torrentów biorą się za produkcję seriali

BitTorrent Originals - zapoznajcie się z tą nazwą, bo pewnie niedługo będzie ją widzieli przy doniesieniach na temat serialowych nowości. I to nie w kontekście narzekania na to, że znów ileś miliardów ludzi pobrało „nielegalnie” najnowszy i najgorętszy serial, oj nie. Pod tą marką będą się ukazywać ekskluzywnie całkowicie nowe produkcje, które w części sfinansuje BitTorrent, a częściowo Rapid Eye Studios.

Tylko na platformie BitTorrent Bundle będzie można uzyskać dostęp do kopordukcji tych dwóch podmiotów. Ale jedynie przez pierwszy miesiąc lub pierwsze 60 dni.

Potem produkcje oryginalnie stworzone w ramach partnerstwa BitTorrent Originals trafią do regularnej dystrybucji - wszelkiej maści serwisów VoD, telewizji kablowych, a nawet wydawnictw DVD. Tak przynajmniej zapowiada CEO Rapid Eye Studios, Marco Weber.

Seriale, które będzie można zobaczyć w ramach tej współpracy raczej nie będą przypominać sztandarowych oryginalnych produkcji Netfliksa, takich jak „House of cards” czy „Orange is the new black”. Włodarze BitTorrentu mają świadomość kto korzysta z ich usług, dlatego zastrzegli, że produkcje dostępne w ramach BitTorrent Originals mają być adresowane do grupy wiekowej 14-25 lat.

Powyżej próbka tego, czego możemy się spodziewać. To teaser serialu "Children of the Machine", który będzie pierwszą produkcją-owocem BitTorrent Originals. Jak widać, to serial sci-fi dla młodzieży i o młodzieży. Premiera planowana jest na drugi kwartał tego roku. Co ciekawe, 8 odcinków pierwszej serii tego serialu będzie dostępny darmowo na BitTorrent Bundle, ale za to z reklamami. Za oglądanie bez reklam i dostęp do dodatkowych materiałów trzeba będzie zapłacić 9,95 dol.

To fascynujące, że dzisiaj wszystkie liczące się platformy oferujące treści wideo inwestują w oryginalne i/lub własne treści. Amazon zatrudnił do produkcji serialu Woody’ego Allena. Netflix ma zaplanowany niebotyczny budżet na nowe produkcje, a Ted Sarandos robi wszystko, żeby stać się królem Hollywood. Vimeo wprowadza płatności za oryginalne treści, które powstały w koprodukcji z platformą. A teraz zobaczymy seriale robione przez torrentowców dla torrentowców.

Cóż, nie spodziewam się, że zawsze będą to produkcje wybitne, ale jestem w stanie się założyć, że będą chętnie oglądane.

Dlaczego? Bo zostaną opublikowane tam, gdzie już sporo czasu spędzają internauci, którzy są jednocześnie fanami seriali. Bo zapowiada się, że produkcje BitTorrent Originals zostaną dobrze sformatowane pod użytkowników torrentów. Bo jeśli ktoś ma przekonać osoby do tej pory nie płacące za dostęp do treści kultury online to są to właśnie włodarze torrentów.

Drzyjcie „legalne” platformy VoD. Torrenty idą po was i mają szansę wygrać posługując się waszą bronią.