Gry  / News

Sześćdziesiąt złotych - tyle życzą sobie za odświeżoną wersję Heroes III. Co dostajemy w tej cenie?

Heroes III to jedna z najbardziej miło wspominanych przez starsze pokolenie graczy strategii wydanych na komputery osobiste. Ubisoft pozazdrościł sukcesu Baldur’s Gate Enchanced Edition i postanowił wydać reedycję tej ponadczasowej gry na pecety i tablety z Androidem oraz iOS. Ceny są dość wysoka, ale nie sposób było oczekiwać czegoś innego po Ubisofcie.

Od kiedy tylko tablety wyszły na salony gracze z całego świata marzyli o tym, by raz jeszcze zanurzyć się w świecie fantasy z gry Heroes III, która dla wielu osób do dziś pozostaje najbardziej grywalną odsłoną z całej serii.

To jedna z gier, która prosiła się o tabletowe wydanie.

heroes-iii-hd-ios-1

Gry akcji przy sterowaniu dotykiem mogą prowadzić do frustracji, ale strategia turowa na tablecie to strzał w dziesiątkę. Co prawda pojawiły się nieoficjalne modyfikacje pozwalające odpalić trzecią część Herosów na urządzeniach mobilnych, ale to zabawa tylko dla nielicznych, tych bardziej technicznych graczy i wątpliwa pod kątem licencyjnym.

Ubisoft wyczuł, że za możliwość wygodnej instalacji aplikacji z Google Play, nieco poprawioną grafikę i poprawione z myślą o ekranach dotykowych sterowanie gracze z chęcią zapłacą. Widać to zresztą na przykładzie innych produkcji. Reedycje HD to granie na sentymentach graczy, ale to też świetne produkcje.

Obawiam się jednak, że odbiór Heroes III HD będzie dość chłodny.

heroes-iii-pc

Francuzi nie mają łatwo i wyrasta z nich drugie Electronic Arts. Płatne DLC będące wyrwaną zawartością podstawowej gry to standard, a Season Passy potrafią kosztować niemal drugie tyle, co sama gra. Do tego dodajmy wpadki przy premierze Watch Dogs i Assassin’s Creed Unity oraz najnowszą aferę z kasowaniem bez ostrzeżenia gier z Uplay.

Firma będąc pod zmasowanym ostrzałem graczy wydała reedycję kultowego Heroes III HD i wyceniła ją na 60 zł w wersji na komputery osobiste. W przypadku wersji mobilnych cena gry to nieco powyżej 40 złotych w przypadku wydań do Androida i iOS, które można nabyć odpowiednio w sklepach Google Play i App Store.

Gracze już kręcą nosem na to, ile za reedycję Heroes III HD trzeba zapłacić.

heroes-iii-pc-1

Tak jak cenę wersji mobilnej jestem w stanie zrozumieć - chociaż to i tak dużo jak na mobilne standardy - tak 60 zł za pecetowe wydanie Heroes III HD jest naprawdę za wysoka. Zwłaszcza jeśli spojrzeć na to w kontekście tego, że to wersja gry bez żadnych dodatków.

Heroes III bez poprawionej grafiki, za to w edycji Complete, można kupić znacznie taniej chociażby na GOG. Tam kultowa gra kosztuje nieco ponad… 8 euro. Steam wycenia grę na 15 euro, a do tego pierwsze recenzje nie napawają optymizmem.

heroes-iii-hd-android

Czy za tylko nieco lepszą oprawę graficzną i możliwość bezproblemowego uruchamiania gry na nowszych komputerach, ale już bez dodatków faktycznie warto płacić niemal dwukrotnie więcej? Na to już każdy gracz powinien odpowiedzieć sobie sam.

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst