Sprzęt

Apple Watch jest naprawdę tuż za rogiem. Dowody do znalezienia w najnowszej becie iOS 8.2

Apple wypuściło betę iOS 8.2. Zazwyczaj nie piszemy o kolejnych wersjach testowych mobilnych systemów operacyjnych, ale ta aktualizacja niesie za sobą ważną nowość - wiemy już jak Apple Watch będzie współpracował z iPhonem.

Jeśli w becie iOS 8.2 wejdzie się w Ustawienia i przejdzie się do sekcji odpowiedzialnej za zarządzanie łącznością Bluetooth to znajdzie się tam nowy panel, który służy wyłącznie do parowania iPhone’a z zegarkiem Apple.

Ponadto, kiedy Apple Watch zadebiutuje już na rynku, w App Storze lub wraz z aktualizacją iOS 8 pojawi się aplikacja przeznaczona do zarządzania smartzegarkiem z Cupertino. Co będzie można dzięki niej zrobić?

IMG_3974

Za jej pomocą będzie się pobierać i instalować aplikacje na Apple Watch oraz zarządzać jego ustawieniami. Gigant z Cupertino tłumaczy też, że wprowadzenie osobnego programu na iPhonie do zarządzania zegarkiem sprawi, że procesor gadżetu ubieralngo Apple będzie w ten sposób mniej obciążany, a to ma się bezpośrednio przekładać na długość pracy baterii smartwatcha.

Jak donosi serwis 9to5mac, Apple Watch trafi na sklepowe półki prawdopodobnie w marcu. Nie wiemy czy w tym samym czasie co w USA pojawi się także w Polsce.

Osobiście, mam nadzieję, że polska i amerykańska premiera Apple Watch będą ze sobą zgrane. Narobiłem sobie sporo apetytu na ten sprzęt po tym jak pobawiłem się tym symulatorem.

*Zrzut ekranu wykonał Norbert Cała (ipod.info.pl)

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst