REKLAMA

Lubię takie powody do radości - naczelny Spider's Web nominowany do Grand Press Digital

Ponad dwa i pół roku na Spider’s Web. Ponad 1000 opublikowanych tekstów. Kawał drogi za nami, jeszcze więcej przed, a ja wciąż potrafię się cieszyć takimi chwilami jak ta.

17.11.2014 19.39
Lubię takie powody do radości – naczelny Spider’s Web nominowany do Grand Press Digital
REKLAMA

Pierwszy tekst na Spider’s Web opublikowałem 23 maja 2012 roku. Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Nie jestem już blogerem, który wyłącznie podsyła redakcji tekst lub dwa dziennie.

REKLAMA

Razem z Przemkiem Pająkiem i Paweł Lutym tworzę trzon redakcji, pełniąc przy tym funkcję wydawcy. Każdego dnia, przez wiele godzin trzymam rękę na pulsie, sprawdzam, publikuję, kombinuję i robię wszystko, aby z miesiąca na miesiąc Spider’s Web mógł notować coraz to lepsze wyniki.

Mówiąc jednak o wynikach, nie mam na myśli wyłącznie ślepej pogoni za klikami. Bo te jak wiadomo są ważnym elementem i pozwalają na łatwą ocenę pracy, jednak przede wszystkim liczy się treść, jej jakość, wartość jaką reprezentuje serwis oraz poziom dyskusji w komentarzach. Niektóre elementy są niepoliczalne i ich interpretacja jest bardzo subiektywna. Niemniej jednak są takie chwile, które upewniają mnie, że robimy kawał dobrej roboty.

Jestem ukontentowany, gdy widzę jak projekty Spider’s Web Blog Forum, Zapytaj Spider’s Web, Spider’s Web Stories czy Singapur cieszą się ogromnym zainteresowaniem Czytelników. Korzystacie z tych subserwisów regularnie, co niezmiernie nas raduje i obok 1 miliona Czytelników (a w zasadzie już grubo ponad miliona) jest dowodem na to, że rozwijając Spider’s Web idziemy w dobrym kierunku.

Dzisiaj do grona tych małych radości dołączyła nominacja Przemka Pająka do nagrody Grand Press Digital.

Nominowani do Grand Press Digital 2014

Nagroda ta jest przyznawana za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Przemysław Pająk, założyciel i redaktor naczelny SpidersWeb.pl – za zbudowanie jednego z najbardziej liczących się serwisów o nowych technologiach i za to, że jak nikt w Polsce czuje media społecznościowe i ich znaczenie dla promowania treści. SpidersWeb.pl od innych serwisów technologicznych odróżnia to, że jest w nim miejsce nie tylko na prezentowanie nowinek i testy sprzętu, lecz także dłuższe teksty, a nawet opowiadania. - tak o Przemku napisała redakcja Press.

W zeszłym roku nagroda ta trafiła do Michała Pola. Teraz Przemek Pająk powalczy o nią z innymi nominowanymi: Jarosławem Kuźniarem, Vadimem Makarenko, Wawrzyńcem Smoczyńskim oraz redakcją “Dziennika Zachodniego”.

Przemek jest jedynym blogerem w tym zestawieniu! Jego rywale to profesjonale redakcje prasowe, dziennikarze oraz przedstawiciele mediów z wieloletnim doświadczeniem w branży.

W takich chwilach serce rośnie.

REKLAMA

Gratuluję Przemku. Wiem, że ciężką pracą zasłużyłeś sobie na tę nominację.

*Grafika pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA