Sprzęt  / News

Polscy posiadacze LG G3, szykujcie telefony! Już dziś otrzymacie Androida 5.0 Lollipop!

160 interakcji
dołącz do dyskusji

W niedzielę pisałem, że polscy użytkownicy LG G3 jako pierwsi otrzymają aktualizację do systemu Android 5.0 Lollipop i stanie się to w tym tygodniu. Dosłownie przed chwilą przedstawiciel LG zdradził nam więcej konkretów i powiedział, że wspomniana aktualizacja pojawi się już dzisiaj.

Oczywiście może okazać się, że nie wszyscy otrzymają nowe oprogramowanie już dziś. Jak wiadomo, aktualizacja Over The Air, a w ten sposób zostanie dostarczony do LG G3 nowy Android, rządzi się własnymi prawami. Jeśli nawet nie otrzymacie Androida dzisiaj, na pewno stanie się to w przeciągu kilku dni. Nie należy się niecierpliwić.

Poza oczywistymi funkcjami Androida 5.0 Lollipop, o którym pisał wczoraj Piotr Grabiec, LG chwali się funkcją pozwalającą na odblokowanie znajdującego się w pobliżu telefonu przy pomocy sparowanych urządzeń Bluetooth jak na przykład LG G Watch R czy słuchawki z serii Infinim. Można podejrzewać, że tej karty przetargowej przy okazji aktualizacji do najnowszej wersji Androida będzie używał każdy producent. Szkoda jednak, że większość z nich będzie mogła to zrobić najwcześniej za kilka tygodni lub nawet miesięcy.

G3_Lollipop_C_500

Co prawda Koreńczykom nie udało wyprzedzić się telefonów Nexus 5 i 6, które dostały nowego Androida wczoraj, ale i tak wydanie nowego systemu z autorską nakładką zaledwie dzień po otrzymaniu tego oprogramowania to sytuacja bez precedensu. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że inne firmy wezmą przykład z LG i już za rok przynajmniej najważniejsze flagowce będą otrzymywać nowego Androida razem z Nexusami.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst