REKLAMA

Polscy posiadacze LG G3 jako pierwsi otrzymają Androida 5.0 Lollipop! I to już za kilka dni

Coraz więcej firm zaczyna nie tylko zauważać nasz rynek, ale nawet traktować to priorytetowo. Świadczy o tym między innymi przykład koreańskiego LG. Firma ta właśnie ogłosiła, że polscy posiadacze LG G3 jako pierwsi otrzymają aktualizację do najnowszego Androida 5.0 Lollipop.

09.11.2014 09.16
Polscy posiadacze LG G3 jako pierwsi otrzymają Androida 5.0 Lollipop! I to już za kilka dni
REKLAMA
REKLAMA

Wiemy też, że aktualizacja trafi do nas nie za długie miesiące czy tygodnie, ale już za kilka dni, w przeciągu tygodnia! Cieszy mnie to nie tylko jako Polaka, ale też posiadacza i użytkownika tego smartfonu. Możecie być pewni, że gdy tylko aktualizacja ujrzy światło dzienne, zdecyduję się na zaktualizowanie swojego smartfonu i opisanie nowego oprogramowania na łamach Spider's Web. Jest na co czekać.

I choć informacja ta jest dla mnie co najmniej ciekawa, to dla posiadaczy innych sprzętów może być co najmniej konfundująca. Okazuje się bowiem, że sprzęt nienależący do linii Nexus może zostać zaktualizowany szybciej niż urządzenia stworzone przy współpracy z Google. Oczywiście nie mogę tu niczego zarzucić LG, bo dzisiejszy news pokazuje, że inne firmy powinny się od niej uczyć.

Mam po prostu żal do Google'a. Wielu moich znajomych kupiło smartfony Nexus 4 oraz Nexus 5, by w pierwszej kolejności opisywać zmiany, które zachodzą w systemie operacyjnym Google. Teraz okazuje się, że wyprzedzą ich osoby, które kupiły smartfony LG z innych względów, by ich po prostu używać. Jest to najzwyczajniej w świecie dziwne i pokazuje, jak mało spójny jest świat systemu Android.

Przypomnijmy co pisaliśmy o LG G3 na łamach Spider's Web:

LG G3 to z całą pewnością świetny telefon, który ma wiele zalet i niewiele wad. Nie jest w żaden sposób rewolucyjny, czy też wyjątkowy. To ewolucja wcześniejszego, bardzo dobrego modelu G2. I nie jest to żaden zarzut w kierunku LG. Tworzenie czegoś zupełnie nowego nie ma większego sensu. Lepiej poprawiać coś, co już się sprawdziło w bojach. Jestem zdania, że rynek mobilny, a w szczególności smartfony nie potrzebują żadnej rewolucji, bo o tą i tak będzie trudno. Trzeba udoskonalać to, co już jest, bo jest to dobre (poza bateriami).

REKLAMA

Po kilku godzinach LG G3 robi świetne wrażenie. Szczególnie imponują: rewelacyjny wręcz ekran, miła dla oka nakładka i dobry aparat. Martwi mnie za to jakość wykonania. Przez najbliższe dni przekonam się, czy flagowiec Koreańczyków jest warto swoich pieniędzy, nawet pomimo tego, że jest sporo tańszy od konkurentów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA