REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Już wiemy, kiedy przywitamy pierwszą Lumię od Microsoftu

Microsoft niezbyt długo kazał nam czekać na pierwszy smartfon z serii Lumia, pozbawiony logo Nokii. Jego oficjalna prezentacja powinna mieć miejsce już w przyszłym tygodniu

07.11.2014
12:15
Już wiemy, kiedy przywitamy pierwszą Lumię od Microsoftu
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że taki moment nadejdzie, wiedzieliśmy od dawna. Tydzień po tygodniu Microsoft coraz wyraźniej odcinał się od fińskiej firmy, zmieniając nazwy profili na portalach społecznościowych i najważniejszych aplikacji, ustawiając odpowiednie przekierowania i wyłączając niepotrzebne już serwisy. Poznaliśmy nawet sposób, w jaki Microsoft planuje oznaczać swoje telefony. Pożegnaliśmy więc Nokię Lumię i powitaliśmy Microsoft Lumię.

nokia microsoft lumia

Po koniec października było już niemal pewne, że pierwszy smartfon z nowym logo trafi za jakiś czas do oferty dystrybutorów. Dziś wiemy dokładnie kiedy - 11.11.2014.

I choć wpis na oficjalnym blogu Nokii Microsoftu nie zdradza zbyt wiele, o modelu tym wiemy niemal wszystko. Kilka dni temu szczegółowe informacje na jego temat pojawiły się bowiem w sieci, zdradzając jego pełną specyfikację. Dodatkowo, porównując "zajawkę" opublikowaną przez MS z wcześniejszymi grafikami, można z pewnością stwierdzić, że jest to ten sam model. Możliwe też, że podobnie było w przypadku poprzednich grafik prezentowanych przez amerykańską firmę.

Oczekujący nowego flagowego urządzenia z Windows Phone będą jednak rozczarowani. Telefon, kryjący się na razie pod kodowym oznaczeniem RM-1090, będzie raczej pozycjonowany na średniej, żeby nie powiedzieć wręcz, że niskiej półce.

microsoftlumia

Świadczy o tym chociażby sam wyświetlacz i jego rozdzielczość. 5" i 960x480 pikseli jest cechą charakterystyczną dla smartfonów kosztujących przeważnie mniej niż 200 dol. i skierowanych do klientów w krajach rozwijających się. To samo można powiedzieć o slocie na dwie karty SIM i ograniczeniu standardów łączności do 3G.

Zmieniło się przy tym logo, jednak ogólny wygląd urządzenia nie pozostawia najmniejszych wątpliwości co do przynależności do serii Lumia. Pytanie tylko, jak zareagują na to klienci przywiązani do marki? Trudno jest ukryć, że w Polsce sporo osób decydowało się na zakup telefonu z Windows Phone głównie dlatego, że mogli odnaleźć na obudowie znajome logo.

REKLAMA

Teraz wprawdzie z zewnątrz telefon będzie wyglądał niemal identycznie, system będzie taki sam, a jednak czegoś będzie brakowało...

* Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA