Sprzęt  / News

Nokia Poland zniknęła. Przyszło nowe

Picture of the author
145 interakcji
dołącz do dyskusji

Nie ukrywam, że dziwne wygląda Facebook bez Nokii.

Nokia to mój pierwszy telefon komórkowy. Nokia to mój pierwszy smartfon. Nokia to firma, dla której przez kilka lat pracowałem. Nokia to ważny partner Spider's Web. A teraz Nokii nie ma.

Zniknęła też z Facebooka. Profile społecznościowe przechrzczono na Microsoft Lumia. Nasz lokalny oddział Nokii też zmienił nazwę na Microsoft Lumia Polska, która... wygląda i brzmi dość dziwnie. Nie łatwo będzie się do niej przyzwyczaić. No, ale nie można stać w miejscu.

Microsoft musi wykorzystać czas, w którym będzie miał do dyspozycji komórkowy biznes Nokii. Przeciągnięcie obecnych klientów Nokii na swoją stronę nie będzie łatwe, gdyż na europejskim rynku smartfonów Microsoft praktycznie nigdy nie istniał. Wiele osób kupowało nowe Lumie, tylko dlatego, że były Nokiami. Atut ten właśnie przestaje istnieć.

Teraz odcinając się od tej marki, Amerykanie będą musieli zaufać, że siła brandu Lumia będzie wystarczająca, aby pociągnąć za sobą stałych klientów oraz zwabić nowych. Najbliższe kwartały pokażą, czy to się uda.

*Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst