1. Spider's Web
  2. Technologie

Chmura bez tajemnic. Zapraszamy na gdański Cloud Meeting!

Jako partner medialny wydarzenia o nazwie Cloud Meeting, Spider's Web ma przyjemność zaprosić Was do Gdańska. 25 listopada w Hotelu Fahrenheit odbędzie się kolejna edycja cieszących się popularnością spotkań poświęconego zagadnieniom związanym z chmurą obliczeniową przeznaczonych dla przedstawicieli biznesu.

14.11.2014
9:49
Chmura bez tajemnic. Zapraszamy na gdański Cloud Meeting!

Cloud Meeting to seria spotkań organizowanych przez Oktawave. Ich celem jest przybliżenie zagadnienia cloud computingu osobom, które jeszcze nie zapoznały się z technologią będącą przyszłością całej branży IT.

Spotkania przygotowane są z myślą o przedstawicielach biznesu.

cloud meeting chmura

Seria Cloud Meeting, organizowana przez Oktawave przy wsparciu VMWare, jest cyklem edukacyjnym przybliżającym zagadnienie chmury obliczeniowej wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom. Osoby, które zjawią się na miejscu, będą mogły posłuchać o ostatnich zmianach w sektorze IT, które zaszły na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zdobycie takiej wiedzy pozwoli dostrzec korzyści płynące z wprowadzenia do swojej firmy rozwiązań opartych o cloud computing.

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji również na nadchodzącym gdańskim spotkaniu zaplanowanym na 25 listopada będzie poruszany temat chmury obliczeniowej, która przedstawiana jest jako siła napędowa całego sektora IT. Osoby niezaznajomione jeszcze z tym terminem będą mogli dowiedzieć się, że faktycznie korzystanie z cloud computingu jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo klientowi biznesowemu i ma wiele zalet.

Kto powinien przyjść na Cloud Meeting?

Cloud computing concept

Cloud Meeting kierowany jest dla pracowników w przedsiębiorstwach z różnego szczebla. Z obecności na spotkaniu powinni skorzystać osoby pełniący funkcję CIO w firmie oraz dyrektorzy, kierownicy i menedżerowie działów informatycznych, infrastruktury IT oraz technologii.

Z udziału w wydarzeniu powinni być zadowolone osoby zajmujące się w firmie finansami i optymalizacją kosztów, kierownicy i managerowie ds. zakupów, dyrektorzy i managerowie ds. rozwoju biznesu. Sporo wiedzy z Cloud Meetingu mogą wynieść kierownicy projektów, szefowie bezpieczeństwa, a nawet prezesi oraz doradcy zarządu.

Wokół chmury narosło wiele mitów, a często w sieci można znaleźć wiele błędnych i nieprawdziwych informacji na temat cloud computingu.

Cloud computing idea concept. Man holding cloud Hologram.

Obecność na Cloud Meetingu w gronie ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży pozwoli rozwiać wątpliwości, które mogą trapić osoby będące sceptyczne wobec tego konceptu. Zalety chmury będą mogły dostrzec osoby korzystające do tej pory z serwerów dedykowanych i VPS-ów. W trakcie gdańskiego spotkania będzie można przekonać się na konkretnych przykładach, że chmura to faktycznie przyszłość świata IT.

Uczestnicy Cloud Meetingu dowiedzą się, w jaki sposób zastosowanie chmury w firmie może pomóc w redukcji kosztów działu IT przy jednoczesnym zwiększeniem jego produktywności. Przedstawione zostaną też zalety związane ze skalowalnością chmury. Pozwala to mieć pewność, że system informatyczny w przedsiębiorstwie będzie zawsze dostępny, ale przy tym nie będzie się przepłacać za nieużywaną pamięć lub moc obliczeniową procesorów w stanie spoczynku.

Stosowanie chmury w biznesie to jednak nie tylko wysoka dostępność usług oraz rozliczanie się wyłącznie za zużyte zasoby.

chmura cloud

Stosowanie rozwiązań opartych o cloud computing pozwala nawet małej firmie skorzystać z najnowszych rozwiązań w branży IT, które do tej pory zarezerwowane były wyłącznie dla olbrzymich korporacji. Do skorzystania z nich konieczne było zatrudnianie całego sztabu programistów i własna farma serwerów.

Na Cloud Meetingu eksperci pokażą jak z najbardziej zaawansowanych systemów mogą skorzystać przedstawiciele najróżniejszych firm działających w sektorze IT i jego różnych gałęziach - wdrożeniowej, integracyjnej, software’owej i resellerskiej.

Dlaczego warto brać udział w Cloud Meeting

cloud meeting

Organizowane przez Oktawave spotkania to nie tylko prowadzone przez prelengentów jednostronne prezentacje. Cloud Meeting ma charakter interaktywny, a w jego skład wchodzi część szkoleniowa, przedstawienie case studies oraz panele dyskusyjne.

Możliwość posłuchania ekspertów oraz zadawania im pytań pozwoli uczestnikom Cloud Meetingu nie tylko zdobyć ogólną wiedzę na temat chmury, ale też zyskać praktyczne, konkretne wskazówki dotyczące wdrażania chmury we własnej firmie.

Program wydarzenia prezentuje się bardzo interesująco.

big data, chmura, laptop, komputer, dane

Kolejna edycja organispotkania Cloud Meeting, której partnerem medialnym jest Spider’s Web, odbędzie się już 25 listopada br. w Gdańsku. Na miejsce wydarzenia wybrano Hotel Fahrenheit, który mieści się przy ulicy Grodzkiej 19. Wszyscy zainteresowani mogą się zarejestrować na nie na stronie internetowej cloudmeeting.pl. Tam można zapoznać się też z pełnym programem oraz przejrzeć listę prelengentów.

W gdańskiej edycji Cloud Meetingu w pierwszej kolejności wystąpi Dariusz Nawojczyk (CMO Oktawave). Opowie on o tym, czym jest chmura i na czym polega zmiana, którą wprowadza. W drugiej kolejności goście będą mogli posłuchać o tym, jak robić biznes z chmurą, o czym opowie Jan Lekszycki (VP Sales & Strategic Alliances Oktawave).

cloud

Trzecią prezentację zatytułowaną “Jak zbudowana jest chmura od strony technologicznej?” poprowadzi Maciej Kuźniar, CEO Oktawave. W drugiej części omówione zostaną case study wdrożenia chmury, o których wspominaliśmy już na łamach Spider’s Web:

  • Co jest najważniejsze w chmurze z punktu widzenia jej Klienta? – Marek Bartnikowski, CEO Thulium
  • Startup w chmurze. Zastosowanie chmury Oktawave w budowie międzynarodowego portalu biznesowego – Witold Ciżmowski, CEO Genoface
  • Bilet do chmury – Iwona Maciejewska, Specjalista ds. sprzedaży i marketingu, Sportdata

Po zakończeniu omawiania konkretnych przykładów wdrożenia chmury odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem partnerów wydarzenia. Będzie to czas na zadawanie pytań, a eksperci będą mogli rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Cloud Meetingu.

Część grafik pochodzi z serwisu Shutterstock.

Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze