REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Forbes - Wardęga zarobił w miesiąc 400 tys. zł na filmie o psie-pająku

Sylwester Wardęga będzie okładkową gwiazdą najnowszego wydania magazynu „Forbes”. Twórca materiału Marcin Sierant wrzucił właśnie na Facebooka okładkę nowego wydania Forbesa, która - jeśli jej wierzyć - zdradza to, o czym spekulowało pół Polski: ile Wardęga zarobił na swoim materiale o psie-pająku.

22.10.2014
21:05
Forbes – Wardęga zarobił w miesiąc 400 tys. zł na filmie o psie-pająku
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli wierzyć w to, co widzimy na okładce, Chica - czyli pies Sylwestra Wardęgi, który był głównym bohaterem słynnego klipu - zarobił dla SA Wardęgi 400 tys. zł w miesiąc.

//

Przypomnijmy.

Materiał „Mutant Giant Spider Dog” był pierwszym globalnym hitem polskiego YouTube’a. W ciągu pierwszych dwóch dni od pojawienia się materiału na kanale SA Wardęga, film obejrzany został ponad 25 mln razy.

Lokalny sukces szybko podchwycił centralny oddział YouTube’a, który zaczął promować Giant Spider Doga na całym świecie. W rezultacie historia pająko-psa obejrzana została ponad 100 mln razy, co jest absolutnym rekordem w historii polskojęzycznej części YouTube’a.

Przy okazji, jak to w Polsce, rozgorzała narodowa wręcz dyskusja na temat tego, ile Wardęga zarobił na swoim materiale. Sylwester skutecznie unikał odpowiedzi na to nurtujące wielu pytanie. Nie powiedział tego nawet na kanapie u Kuby Wojewódzkiego.

REKLAMA

Skontaktowaliśmy się z autorem tekstu w „Forbesie” Marcinem Sierantem. Okazuje się, że ani sam Wardęga, ani jego menedżerka, ani nikt z LifeTube nie chcieli oficjalnie o tym rozmawiać. Nieoficjalnie jednak Sierant zapewnił mnie, że - jak się wyraził - margines błędu jest jednocyfrowy. Czyli jak rozumiem, rozpiętość waha się pomiędzy 300 a 500 tys. zł.

Dużo to, mało? Wielce ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA