Sprzęt  / News

Pierwszy na świecie album nagrany smartfonem powstał w Polsce. Sprawdź efekty

Od dwóch miesięcy towarzyszy mi Nokia Lumia 930, z której jestem bardzo zadowolony, o czym pisałem nie raz i nie dwa. Okazuje się, że używając Lumii do blogerskiej pracy nie wykorzystuję jej całego potencjału. Dajmy na to taki Gooral... nagrał za jej pomocą cały album!

Gooral to wykonawca bardzo bliski mojemu sercu oraz... miejscu zamieszkania. A w jego utworach oraz teledyskach widać, słychać i czuć klimat Beskidów i Podbeskidzia. Dlatego też z nieskrywaną radością przyjąłem informację o współpracy Goorala z Nokią. Współpracy, której owocem jest album nagrany smartfonem.

Narzędziem w rękach muzyka i zespołu była Nokia Lumia 930, która w beskidzkich lasach posłużyła Gooralowi za mikrofon. W ten sposób we wrześniu powstał pierwszy na świecie album nagrany smartfonem.

Zobacz co Gooral zrobił z Lumią 930

Już sam teaser (dostępny tutaj) i making of mają niesamowity klimat. Gooral nie stroni od folkowych akcentów, które w rewelacyjnym stylu łączy z nowoczesnymi brzmieniami.

Poniżej znajduje się playlista (4 utwory: Pod Jaworem, The Place, Zawróć się do Nieba oraz Runners High) nagrana Lumią 930. Posłuchajcie i oceńcie sami.

Sprawdź Gooral: Natural Connection

I co? Fajny ten Gooral?

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst