REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Z bólem serca musimy pożegnać hit "Ona tańczy dla mnie". Weekend przegrał na YouTubie z pająkiem

Niesamowity klip zespołu Weekend - Ona tańczy dla mnie, przez długie miesiące reprezentował Polskę na YouTubie. Był naszą wizytówką i najpopularniejszym w sieci klipem rodem znad Wisły. Teraz mamy nowego króla.

17.09.2014
20:11
Z bólem serca musimy pożegnać hit „Ona tańczy dla mnie”. Weekend przegrał na YouTubie z pająkiem
REKLAMA
REKLAMA

Nowy hit Sylwestra Wardęgi - Mutan Giant Spider Dog został najpopularniejszym polskim filmem w serwisie YouTube. To nie koniec sukcesów Wardęgi. W ostatnim czasie udało mu się przekroczyć liczbę miliona fanów na Facebooku, co stawia go na siódmym miejscu na liście najpopularniejszych Polaków na fejsie - donosi NapoleonCat.com.

SA Wardęga dobił do 87 milionów odtworzeń filmu o psie pająku w niespełna dwa tygodnie.

Dla porównania, klip Weekendu ma 83 miliony odsłon, ale jest dostępny w sieci już od ponad dwóch lat - dokładnie od 22 czerwca 2012 r.

To pokazuje skalę wirusowości z jaką film z żartem rozprzestrzeniał się po sieci. Ujęcia z kilku kamer, dobry montaż i niesamowite emocje sprawiły, że film udostępniło wiele osób. Następnie temat podchwyciły media z całego świata i kolejne publikacje napędzały dodatkowe miliony odtworzeń. Był to efekt lawiny, której nikt nie mógł zatrzymać.

Mutan Giant Spider Dog nie tylko wyprzedził hit Weekendu, ale zostawił też daleko w tyle inne filmy z kanału Sylwestra Wardęgi. A wiele z nich może pochwalić się naprawdę niezłymi wynikami oglądalności.

Na sukcesie filmu Mutan Giant Spider Dog Sylwester Wardęga niewątpliwie zarobi. Zyski z reklam powinny być godziwe, ale to nie jedyny profit. Szalona popularność ostatniego filmu oraz promocja materiału na stronie głównej YouTube'a sprawiły, że Wardęga pozyskał nie tylko nowych subskrybentów, ale również nowych fanów w sieciach społecznościowych.

Obecnie suma jego subskrybentów na YouTubie, fanów na Facebooku i obserwujących na Twitterze, Intsagramie i Google+ przekracza już 3,5 miliona.

Nie jest to jednak wartość, którą należałoby odczytywać jako sumę unikalnych użytkowników, gdyż część fanów z Facebooka jest też subskrybentami na YouTubie lub obserwującymi na Instagramie itd.

Ciekawy jest także wpływ Mutan Giant Spider Dog na pozostałe kanały społecznościowe Wardęgi. Wszystkie znacznie zyskały od czasu publikacji filmu. Łączna liczba fanów na jego profilach na YouTube, Facebooku, Instagramie, Twitterze i Google+ przekracza już 3,5 miliona. Przy czym nie jest to liczba unikalnych fanów, a suma śledzących na poszczególnych platformach społecznościowych ilustrująca częściowo wpływ danej marki czy postaci.

REKLAMA

Tak w liczbach wygląda globalny sukces polskiego youtubera. Imponująco.

Grafika główna jest kadrem z klipu Weekend - Ona tańczy dla mnie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA