RTV  / News

Jeśli Polska zagra w finale MŚ w siatkówce, to Polsat odkoduje transmisję!

126 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeśli dziś wieczorem w półfinale mistrzostw świata w siatkówce Polska pokona Niemcy, to jutrzejszy finał będzie można obejrzeć na otwartym kanale Polsatu dostępnym zarówno w cyfrowej telewizji naziemnej, jak i w sieciach kablowych i platformach satelitarnych.

Nie wydarzenia i fanpage na Facebooku, a prośba Prezydenta RP stała się przyczynkiem do zmiany decyzji włodarzy Polsatu o odkodowaniu transmisji z finału Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014.

Niedzielny finał będą mogli obejrzeć wszyscy zainteresowani na otwartej antenie telewizji Polsat. Kanał ten jest dostępny praktycznie każdą możliwą drogą. Warunek jest jeden - Polska reprezentacja musi do niego awansować.

Kontrowersji związanych z zakodowaniem Mistrzostw Świata jest wiele. Ocena sytuacji nie jest jednoznaczna. Polsat jest stacją komercyjną, który może robić co chce, np. zaoferować odkupienie części praw do transmisji mistrzostw TVP, co też zostało zrobione. Polsat szukał też sponsora, którego finansowanie pozwoliłoby na niekodowaną transmisję przynajmniej części spotkań. Atmosfera stała się maksymalnie gęsta w momencie, gdy zainteresowanie meczami lawinowo wzrosło po awansach do kolejnych rund naszej reprezentacji.

Odkodowanie finału, jeśli znajdzie się tam nasza ekipa, to będzie dla wielu powód do radości. Polsat ma niemal zagwarantowaną wielomilionową oglądalność z tego spotkania. Jednak to również budziło kontrowersje, wszak takie zachowanie nie jest w pełni fair dla tych, którzy wcześniej zapłacili za te spotkania. Od razu z góry powinno być ustalone, które mecze będą dostępne na antenach otwartych, a które wyłącznie na kanałach Polsat Volleyball. Polsat poddał się więc presji, przy czym z pewnością na takiej transmisji swoje zarobi i będzie mógł się chwalić rekordem oglądalności.

Na kolejne opinie o zakodowaniu Mistrzostw przyjdzie pora, gdy pojawią się oficjalne dane o sprzedaży kanałów PPV, czy suma jaką oferowała TVP. W tej chwili warto skupić się na doopingowaniu biało-czerwonych.

Dzisiejsze spotkanie reprezentacji Polski z Niemcami rozegrane zostanie w katowickim Spodku o 20:15. Mecz będzie kodowany i obejrzeć go będzie można na kanale Polsat Volleyball HD. Osoby posiadające antenę satelitarną z konwerterem ustawionym na satelitę Astra 19,2 E mogą też odebrać niekodowany przekaz Niemieckiej stacji Sport1.

Trzymamy kciuki za naszych! W górę serca, bo Polska wygra mecz.

Czytaj również: Sprawdź, gdzie możesz oglądać Mistrzostwa Świata w siatkówce

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst