REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Darmowe WiFi w kolejnych pociągach PKP Intercity

Już w grudniu ubiegłego roku zakończył się przetarg na dostarczenie bezprzewodowego internetu na dworcach i w pociągach PKP Intercity. Jednak dopiero od kilku tygodni pasażerowie mogą cieszyć się tym udogodnieniem. Na szczęście, darmowe WiFi pojawia się na kolejnych trasach.

09.09.2014
8:34
Darmowe WiFi w kolejnych pociągach PKP Intercity
REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje PKP Intercity na swojej stronie internetowej, do dotychczasowych pociągów z darmowy dostępem do bezprzewodowego internetu dołączają kolejne. Są to:

  • EIC Tatry: jeżdżący na trasie Warszawa – Kraków,
  • EIC Mickiewicz: jeżdżący na trasie Warszawa – Kraków,
  • EIC Kaszub: jeżdżący na trasie Warszawa – Gdynia – Warszawa,
  • EIC Modrzejewska: jeżdżący na trasie Kraków – Warszawa,
  • EIC Norwid: jeżdżący na trasie Kraków – Gdynia (przez Warszawę),
  • EIC Neptun: jeżdżący na trasie Warszawa – Gdynia.

- Chcąc podnieść komfort podróży sukcesywnie uruchamiamy kolejne składy, w których można swobodnie surfować w sieci - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Korzystanie z usługi jest proste - wystarczy własne urządzenie mobilne (np. telefon, laptop, tablet) i jedno kliknięcie łączące z dostępną siecią.

WiFi w pociągach PKP Intercity

Internet jest dostarczany przez T-Mobile Polska. Operator przeprowadził analizę tego, jak pasażerowie korzystają z darmowego WiFi w pociągach. Wynika z niej, że w lipcu z internetu korzystało około 350 osób dziennie, a pod koniec sierpnia liczba ta wzrosła już do tysiąca osób dziennie. To prawie 3 razy więcej i z pewnością należy uznać to za sukces. Jednocześnie każda sesja trwała aż 100 minut, a to oznacza, że intensywnie korzystaliśmy z darmowego WiFi w pociągach PKP Intercity.

Warto też przypomnieć, że darmowe WiFi w pociągach to dopiero pierwszy z etapów współpracy PKP Intercity oraz T-Mobile. W przyszłości planowane jest także udostępnienie pasażerom multimediów, np. filmów, bajek oraz gier. Minimalna prędkość oferowanego internetu to 1,5 Mbps.

Wcześniej internet był już dostępny na trasach Warszawa – Bielsko-Biała przez Katowice (EIC Beskidy), Warszawa – Poznań – Warszawa (EIC Słowacki), Warszawa – Kraków (EIC Sawa) oraz Warszawa – Trójmiasto (EIC Jantar).

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA