Operatorzy  / News

Darmowe WiFi w kolejnych pociągach PKP Intercity

Już w grudniu ubiegłego roku zakończył się przetarg na dostarczenie bezprzewodowego internetu na dworcach i w pociągach PKP Intercity. Jednak dopiero od kilku tygodni pasażerowie mogą cieszyć się tym udogodnieniem. Na szczęście, darmowe WiFi pojawia się na kolejnych trasach.

Jak informuje PKP Intercity na swojej stronie internetowej, do dotychczasowych pociągów z darmowy dostępem do bezprzewodowego internetu dołączają kolejne. Są to:

  • EIC Tatry: jeżdżący na trasie Warszawa – Kraków,
  • EIC Mickiewicz: jeżdżący na trasie Warszawa – Kraków,
  • EIC Kaszub: jeżdżący na trasie Warszawa – Gdynia – Warszawa,
  • EIC Modrzejewska: jeżdżący na trasie Kraków – Warszawa,
  • EIC Norwid: jeżdżący na trasie Kraków – Gdynia (przez Warszawę),
  • EIC Neptun: jeżdżący na trasie Warszawa – Gdynia.

- Chcąc podnieść komfort podróży sukcesywnie uruchamiamy kolejne składy, w których można swobodnie surfować w sieci - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Korzystanie z usługi jest proste - wystarczy własne urządzenie mobilne (np. telefon, laptop, tablet) i jedno kliknięcie łączące z dostępną siecią.

WiFi w pociągach PKP Intercity

Internet jest dostarczany przez T-Mobile Polska. Operator przeprowadził analizę tego, jak pasażerowie korzystają z darmowego WiFi w pociągach. Wynika z niej, że w lipcu z internetu korzystało około 350 osób dziennie, a pod koniec sierpnia liczba ta wzrosła już do tysiąca osób dziennie. To prawie 3 razy więcej i z pewnością należy uznać to za sukces. Jednocześnie każda sesja trwała aż 100 minut, a to oznacza, że intensywnie korzystaliśmy z darmowego WiFi w pociągach PKP Intercity.

Warto też przypomnieć, że darmowe WiFi w pociągach to dopiero pierwszy z etapów współpracy PKP Intercity oraz T-Mobile. W przyszłości planowane jest także udostępnienie pasażerom multimediów, np. filmów, bajek oraz gier. Minimalna prędkość oferowanego internetu to 1,5 Mbps.

Wcześniej internet był już dostępny na trasach Warszawa – Bielsko-Biała przez Katowice (EIC Beskidy), Warszawa – Poznań – Warszawa (EIC Słowacki), Warszawa – Kraków (EIC Sawa) oraz Warszawa – Trójmiasto (EIC Jantar).

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst