REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Oto odpowiedź Plusa na ofertę Play - taniej i nielimitowany internet LTE przez całą umowę

Nie trzeba było długo oczekiwać na odpowiedź Plusa na ostatnią ofertę internetu mobilnego w Play, który przez pół roku proponuje nielimitowany transfer danych. Plus oferuje nielimitowany transfer w LTE przez całość trwania umowy. Taka walka o klienta bardzo mnie cieszy.

20.08.2014
19:47
Nadajnik protest stacja bazowa maszt play
REKLAMA
REKLAMA

Power LTE oferowane będzie od teraz w dwóch niższych wariantach cenowych niż do tej pory. Internet w cenie 29,90 zł miesięcznie posiada podstawowy pakiet 5 GB, a za 49,90 zł miesięcznie do dyspozycji otrzymamy 15 GB. Cena abonamentu uwzględnia rabat za e-fakturę. Podobnie jak w przypadku sieci Play, Plus oferuje nielimitowany internet za darmo przez pierwsze pół roku po podpisaniu umowy.

Różnica jest taka, że w Play nielimitowany transfer obejmuje także sieć 3G, a w Plus bez limitu pobierzemy dane jedynie w zasięgu LTE.

Przed podpisaniem umowy polecam sprawdzić, który operator zapewnia lepszy zasięg w danym miejscu. Po upływie sześciu miesięcy nielimitowany internet w LTE kosztuje 10 zł miesięcznie. Dla osób, które pobierają i przesyłają duże ilości danych jest to bardzo dobra oferta. Dla porównania, w Play po pół roku pojawia się miesięczny limit danych w wysokości 25 lub 30 GB.

Należy pamiętać o Fair Usage Policy, o którym pisałem już wcześniej, polegającym na różnicowaniu prędkości internetu w zależności od obciążenia sieci i wysokości posiadanego przez klienta abonamentu. W przypadku oferty za 29,90 zł internet może zwolnić po wykorzystaniu miesięcznego limitu do prędkości 1 Mbps, a w przypadku abonamentu za 49,90 zł do 5 Mbps. Spowolnienie transferu następuje tylko w przypadku obciążenia nadajnika z którym łączy się karta SIM abonenta. Jest to sposób na zarządzanie przepustowością sieci w trudnych warunkach.

Power LTE w Plus

Oferta dostępna jest w opcji tylko SIM, a także wraz z urządzeniem. Już w najniższym abonamencie za 29,90 zł można dobrać modem i router. Ceny urządzeń powinny pojawić się w najbliższym czasie.

REKLAMA

Walka między Plusem a Play w ramach internetu mobilnego jest korzystna dla wszystkich abonentów. Internet mobilny może z powodzeniem zastąpić stacjonarny już teraz, o ile znajdujemy się w zasięgu sieci LTE jednego z operatorów.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA