REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Mistrzostwa Świata w siatkówce za darmo na smartfonach i tabletach, ale tylko dla wybranych

30 sierpnia rozpoczyna się kolejne, po Euro 2012, wielkie wydarzenie sportowe w Polsce. Nasz kraj jest organizatorem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Łącznie, w ramach turnieju, odbędą się 103 mecze, z czego bezpłatnie obejrzeć będzie można... jeden.

01.08.2014
9:18
Plus i Polsat jako jedyni pokażą MŚ w Siatkówce
REKLAMA
REKLAMA

Właścicielem praw transmisyjnych jest Polsat. Jak podaje sport.pl, stacja, której właścicielem jest Zygmunt Solorz, wydała 15 mln euro na ściągnięcie imprezy do Polski. Pierwotnie mecze turnieju miały być dostępne dla wszystkich, ale po wycofaniu się sponsorów, Polsat musiał ratować się przed stratami. Prawa do transmisji odsprzedał łącznie do 168 krajów, a w Polsce jedyną ofertę złożyło TVP, które to chciało pozyskać możliwość transmitowania Mistrzostw za kwotę niższą niż koszt produkcji sygnału.

W konsekwencji fani siatkówki będą mogli śledzić ten turniej jedynie na płatnych kanałach stacji Polsat.

Klienci Plusa mistrzostwa obejrzą za darmo w telefonie

W trakcie niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, klienci T-Mobile mogli za darmo oglądać mecze z Brazylii w aplikacji TVP Stream. W ten sposób mundial śledziło łącznie 225 tys. ludzi. Klienci T-Mobile nie zapłacili za dostęp do transmisji spotkań, ani za transfer danych pobranych w trakcie oglądania. Była to doskonała okazja do promocji taryf JUMP! w reklamach z Robertem Lewandowskim.

Cyfrowy Polsat zapowiada, że wszyscy abonenci Grupy - wzorem piłkarskich mistrzostw i T-Mobile - będą mogli cieszyć się bezpłatną transmisją nadchodzących Mistrzostw. Oznacza to, że abonenci sieci Plus również będą mogli śledzić mecze siatkarzy. Jednak dotychczas nie zaprezentowano aplikacji, która miałaby służyć transmitowaniu tego wydarzenia sportowego.

REKLAMA

Ciekawe, czy Plus będzie potrafił wykorzystać wyłączność na siatkarskie Mistrzostwa Świata równie dobrze, jak T-Mobile podczas mundialu w Brazylii.

Zdjęcie główne: muzsy / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA