REKLAMA

Od lipca w Biedronce zapłacimy kartą

Klienci sklepów sieci Biedronka już niedługo nie będą ograniczeni w kwestii sposobu płatności przy kasie. Zapowiadana na początku tego roku rewolucja doczekała się konkretnej daty - od pierwszego dnia lipca 2014 będziemy mogli zapłacić za zakupy kartą płatniczą.

26.05.2014 10.40
Od lipca w Biedronce zapłacimy kartą
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory właściciel Biedronki, firma Jeronimo Martins, eksperymentowała z różnymi rodzajami płatności bezgotówkowej, pomijając karty ze względu na zbyt wysokie koszty. Testy te zakończyły się lepszymi lub gorszymi wynikami, ale w dalszym ciągu zapotrzebowanie na akceptację zwykłych kart było ogromne.

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji podanych przez dziennik.pl (za DGP), ten stan rzeczy powinien jednak zmienić się już za około dwa miesiące, wraz z wejściem w życie niższych stawek prowizji za płatności kartą. Do tej pory opłaty wynosiły około 1,6%, a od 1.07 - zaledwie 0,5%. Jak podaje forsal.pl, w przypadku podmiotów takich jak Biedronka, możliwe było wynegocjowanie nawet lepszych warunków, na poziomie 0,2-0,3%.

Choć początkowo terminale płatnicze pojawią się tylko w wybranych sklepach, w ciągu trzech miesięcy powinniśmy móc je znaleźć w każdym z nich.

REKLAMA

Terminale ma obsługiwać Bank Pekao, który jednak nie zdecydował się na komentarz w sprawie tych informacji.

Zdjęcie pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA