REKLAMA

A jednak - płatności telefonem w Biedronkach już działają! Oto dowód

Straszne zamieszanie z tymi płatnościami mobilnymi w Biedronce. W sobotę jako pierwsi informowaliśmy o tym, że telefonem będzie można płacić w tej największej sieci detalicznej w Polsce już od 7 października, czyli dzisiaj. Potem niestety musieliśmy dementować te informacje po tym, jak okazało się, że nowe wytyczne zmieniające te plany przyszły do Biedronek dosłownie na dwa dni przed startem usługi. Tymczasem dzisiaj możemy donieść, że… da się płacić w Biedronce smartfonem. Przynajmniej w jednej z nich, w Toruniu. Nasz Czytelnik podesłał nam dowody!

07.10.2013 19.00
A jednak – płatności telefonem w Biedronkach już działają! Oto dowód
REKLAMA

Nie wiemy, czy usługa jest dostępna w Biedronkach na terenie całego kraju, ale wiemy na pewno, że w niektórych już tak. Nasz Czytelnik z Torunia postanowił spróbować zapłacić za swoje niewielkie zakupy telefonem. Do tej próby pchnęły go nasz tekst z soboty oraz fakt, że korzysta z usługi PeoPay w banku Peako SA.

REKLAMA

Na pytanie, czy będzie mógł zapłacić telefonem, kasjerka Biedronki odpowiedziała, że skonsultuje się z kierowniczką. Odpowiedz była twierdząca i obie panie wspólnie wykonały pierwszą płatność w usłudze PeoPay. Czynność - jak relacjonuje nasz Czytelnik - trwała ok 8 minut, gdyż przejęte panie chciały mieć pewność, że wykonują wszystko poprawnie. Udało się i pierwsza płatność mobilna w toruńskiej Bierdonce stała się faktem.

A oto dowody:

Paragon

oraz dwa zrzuty ekranu z aplikacji PeoPay.

PeoPay – Biedronka aplikacja 2
PeoPay – Biedonka, aplikacja 1

Dziwna sprawa z wdrożeniem mobilnych płatności w Biedronce. Spider’s Web dotarł w weekend do wewnętrznych dokumentów Jeronimo Martins, które dowodziły, że wszystko jest przygotowane do wdrożenia płatności telefonami już od 7 października, czyli dzisiaj: odpowiednia technologia miała być już zaimplementowana w kasach, a pracownicy przeszkoleni.

Dosłownie w ostatniej chwili Biedronka wycofała się z oficjalnego startu 7 października, a na nasze pytania o powody tego przesunięcia, przedstawiciele Jeronimo Martins odpowiedzieli, że są gotowi do wdrożenia usługi ale o dacie startu nie chcieli mówić.

REKLAMA

Nie wiemy, czy przypadek toruńskiej Bierdonki jest odosobniony, czy po prostu usługa po cichu debiutuje w całej sieci, więc najlepiej będzie iść do sklepu i samemu sprawdzić.

PS. Naszemu Czytelnikowi gratulujemy diety - trzy kefiry fit oraz pomidor na kolację. Brawo, tak trzymaj!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA