Tech  / News

Onet poszedł na zakupy i wrócił ze Skąpcem i Opineo. Teraz czekamy na ruch Grupy Wirtualnej Polski

Serwisy Skąpiec i Opineo miały znaleźć się w rękach Nokautu. Temu jednak nie udało się pozyskać od inwestorów kwoty wystarczającej do przejęcia. Okazję wykorzystał Onet.

Po co Onetowi najstarsza polska porównywarka cen Skąpiec i serwis z opiniami o produktach Opineo? Onet nie działa aktywnie na polskim rynku e-commerce tak jak Grupa Allegro, ale zdecydował się na zakup Skąpca i Opineo. Moment przejęcia nowych serwisów przez Onet nie jest jednak przypadkowy. Według ostatniego raportu Megapanelu Onet cudem utrzymał pozycję lidera. Nadal jest na pierwszym miejscu, ale już tylko dlatego, że Grupa Wirtualna Polska nie zakończyła jeszcze zgrupowania wszystkich serwisów, które ma pod swoimi skrzydłami.

Onet świętuje zwycięstwo i głośno komunikuje, że jest liderem.

Niezmiennie zajmujemy pozycję lidera rynku polskich mediów online, co zawdzięczamy wysokiej jakości treści, sile najlepszych marek, jakie mamy w portfolio oraz wspanialej grupie ludzi, którzy tworzą naszą firmę. – powiedział Robert Bednarski, prezes Grupy Onet.pl.

Jednak na odpowiedź Grupy Wirtualnej Polski długo nie było trzeba czekać.

Tak, jesteśmy liderem rynku. Oficjalne wyniki nie pokazują całkowitego potencjału Grupy Wirtualna Polska, ponieważ nie zgrupowaliśmy jeszcze wszystkich witryn. Integracja trwa. Według estymacji za marzec, na podstawie badania Megapanel PBI/ Gemius, podobnie jak w poprzednim miesiącu, bylibyśmy liderem. – czytamy w oświadczeniu WP przesłanym Spider’s Web

onet-poprawione

Onet wie, że lada moment może stracić pozycję lidera. Dlatego też przejął 80% udziałów zarówno w Skąpcu jak i w Opineo. Pozostałe 20% zachowają założyciele obu serwisów - Mariusz Janiszewski i Paweł Kucharzak, którzy nadal też będą kierować serwisami - podał Biztok.

Grupa Wirtualna Polska może teraz zostać w tyle za Onetem. Aby powalczyć o pozycję lidera konieczne będą kolejne przejęcia. Możliwe, że Grupa zainteresuje się Wykopem i Bankierem. Według informacji z lutego 2014 roku, oba serwisy są na sprzedaż. Grupa Allegro chce się ich pozbyć, a tę informację w świat puściła... Wirtualna Polska, powołując się wtedy na własne źródła.

Całkiem możliwe, że był to celowy zabieg mający na celu przyśpieszenie rozejścia się informacji o tym, ze Bankier i Wykop mogą zmienić właściciela. Teraz Grupa Wirtualna Polska może ostrzyć sobie zęby na oba serwisy, które mogą się okazać niezbędne w walce o pozycję lidera.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst