REKLAMA

Wirtualna Polska mówi Spider's Web: jesteśmy liderem. Onet mówi to samo

Były spore oczekiwania i szansa na ogromny sukces, a przyszło - jak prognozował niecałe dwa tygodnie temu Przemek - spore rozczarowanie. Zgodnie z raportem Megapanelu Grupy Wirtualna Polska, która powstała z połączenia O2 i WP, nie objęła pozycji lidera. GWP nie przejmuje się tymi wynikami i twierdzi, że to ona przewodzi stawce w polskim internecie. 

26.05.2014 19.22
Wirtualna Polska mówi Spider’s Web: jesteśmy liderem. Onet mówi to samo
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze miejsce, z przewagą niecałego pół miliona użytkowników w dalszym ciągu należy do Grupy Onet. Po części mogło to wynika z braku uwzględnienia w zestawieniu nowego nabytku Grupy Wirtualnej Polski - serwisu dobreprogramy.pl oraz usunięcia ze statystyk portali Orange.pl, Neostrada.pl, które pozostały w rękach Orange. GWP nie ma jednak wątpliwości co do swojego potencjału i na pytanie o to, czy udało się im zająć pierwsze miejsce w tym wyścigu odpowiadają wprost:

Różnica pomiędzy rzeczywistymi wynikami, a tymi podawanymi przez Megapanel ma wynikać z braku zgrupowania wszystkich witryn grupy, które nadal znajdują się w trakcie integracji. Grupa Wirtualna Polska, zestawiając swoje szacunkowe wyniki z rezultatami podawanymi przez Megapanel twierdzi, że pierwsze miejsce należy jej się nie tylko w kwietniu, ale i w marcu.

megapanel 1
megapanel 2

Te wyliczenia nie przeszkadzają z kolei Grupie Onet trzymać się oficjalnych wyników podawanych przez Megapanel i świętować utrzymanie dotychczasowej pozycji.

infografika onet

Jak więc widać, każdy liczy jak chce, każdy lubi najbardziej te wyniki, które mu pasują, a tego, kto z tytułowej pary jest tak naprawdę królem polskiego internetu, nie dowiemy się jeszcze przez pewien czas. Lub może raczej za każdym razem dowiemy się czegoś innego.

REKLAMA

Współpraca: Przemysław Pająk

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA