REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Microsoft Polska o Windows Phone 8.1, dobrych wynikach nad Wisłą i planach na przyszłość

Rafał Tondys, Operator Channel Lead, odpowiadający za Windows Phone, zdradził nam kilka ciekawych informacji na temat aktualizacji do Windows Phone 8.1.

02.04.2014
19:31
Microsoft Polska o Windows Phone 8.1, dobrych wynikach nad Wisłą i planach na przyszłość
REKLAMA

Radał Tondys zaznaczył, że to trzeci system operacyjny globalnie i drugi na polskim rynku, jeżeli chodzi o udziały na rynku. Odnotowuje 6-krotnie szybszy wzrost niż cały rynek smartfonów i ma już 10-procentowy udział w dziewięciu znaczących rykach światowych. W Sklepie Windows Phone znajduje się już ponad 200 tysięcy aplikacji i gier.

REKLAMA

Plan na przyszłość? Wspólna platforma programistyczna dla aplikacji. Microsoft cały czas dąży do tego, by jeden kod źródłowy, bez modyfikacji ani jednego bajtu, działał na Windows, Windows RT, Windows Phone i konsoli Xbox. Jedyne, o co deweloper będzie musiał zadbać, to interfejs, który będzie się różnił w zależności od przekątnej ekranu urządzenia, na którym owa aplikacja jest uruchomiona.

Windows Phone 8.1 będzie w pełni po polsku, co akurat nie powinno nikogo zdumiewać. Oto pierwsze zrzuty ekranowe z polskiej wersji tego systemu (a właściwie zdjęcia podczas prezentacji na żywo). Czy Cortana ma się pojawić w języku polskim? Microsoft ma wystosować oficjalny komunikat, ale według przecieków z moich prywatnych źródeł, wygląda na to, że… tak.

windows phone

AKTUALIZACJA

REKLAMA

Z wewnętrznych źródeł Spider's Web wiemy, że Cortana jednak nie pojawi się w Polsce. "Może kiedyś", ale na 100% nie wraz z następną aktualizacją systemu Windows Phone. Priorytetem jest dokończenie regionalizacji Binga na polski rynek, z którego Cortana czerpie dane. Na Cortanę nie będzie trzeba czekać do następnej wersji Windows, będzie włączona najprawdopodobniej zdalnie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA