RTV  / News

Wkrótce HBO GO dla wszystkich? Oferta UPC na to wskazuje

HBO GO to jedna z najlepszych usług VOD działających w Polsce. Zarówno u nas, jak i zagranicą jest jednak niedostępna bez zakupu usługi u operatorów sieci kablowych i satelitarnych. Na szczęście UPC jest kolejną firmą, która nie zobowiązuje już do zakupu usług telewizyjnych przy wyborze HBO GO.

HBO GO to dostęp do bogatej kolekcji filmów i seriali. Zwłaszcza te drugie są wartę uwagi, ponieważ w polskiej wersji usługi pojawiają się zlokalizowane często dzień po swojej amerykańskiej premierze. Niestety, nie możemy tak po prostu zarejestrować się na stronie i wykupić dostępu do HBO GO. Twórcy tego kanału premium nawet w dobie Internetu chcą pozostać lojalni wobec operatorów, którzy przez lata promowali dostęp do paczki kanałów.

W większości przypadków aby mieć HBO GO musimy mieć też pakiet telewizyjny wraz z całą paczką kanałów HBO, a to już wydatek często znacząco przewyższający kwotę 50 złotych. Jeśli rzeczywiście oglądamy telewizję, to nie ma problemu. Ale coraz więcej, zwłaszcza młodych ludzi, najzwyczajniej na świecie nie ma w domu telewizora lub pakietów telewizyjnych. Chcieliby mieć jednak w pełni legalny dostęp do kolekcji filmów i paru naprawdę mocnych seriali. W przypadku HBO gwarantują to takie produkcje jak Gra o Tron czy True Detective.

Powoli jednak operatorzy i HBO łagodzą tę strategię, tak by wilk był syty i owca cała.

Nadal nie możemy po prostu wykupić sobie dostępu do HBO GO. Nadal musimy zostawić parę groszy, a właściwie kilkadziesiąt złotych w rękach jednego z operatorów. Na szczęście, niekoniecznie musimy mieć wykupiony pakiet telewizyjny. Do niedawna taką propozycję oferowała tylko Netia. W przypadku tego operatora zaletą jest dostępność Internetu od Netii, ten na własnej infrastrukturze lub łączach Orange jest obecny praktyczne wszędzie. Najtańszy pakiet z HBO GO kosztuje 75 złotych, czyli za usługę HBO Go dopłacamy 25 złotych.

Teraz podobną propozycję do swoich obecnych i przyszłych abonentów kieruje operator kablowy UPC. Do pakietów internetowych lub pakietów internet+telefon za 30 złotych możemy wykupić dostęp do HBO GO. Tanio nie jest, ponieważ posiadając pakiety telewizyjne za taką samą kwotę dostaniemy oprócz HBO GO także dostęp do linearnych kanałów premium HBO HD, HBO 2 HD oraz HBO Comedy HD. Jednak dla osób, które nie chcą telewizji, a chcą HBO GO, będzie to ciekawa opcja.

Wydaje mi się, że cena 25-30 złotych za dostęp do HBO GO jest jak najbardziej uczciwa, spoglądając na zawartość oraz multiplatformowy dostęp do usługi.

Mam nadzieję, że kolejni operatorzy będą iść w ślady Netii i UPC i również w takiej formie oferować HBO GO. W końcu dla większości z nas szerokopasmowy dostęp do Internetu to podstawa, a telewizja linearna w coraz częściej staje się pewnym dodatkiem, z którego korzystamy i za który płacimy bardziej z przyzwyczajenia niż realnej potrzeby.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst