RTV  / News

Po tvnplayerze przyszła pora na player.pl - nowy serwis z filmami, serialami i telewizją online

TVN wchodzi do gry w filmowe VOD, poszerzając ofertę tvnplayera i zmieniając jego nazwę. Zapowiada się ciekawy serwis, ale... ja dalej będę narzekał.

Po ostatniej żenującej premierze CDP.pl poczułem całkowite zmęczenie ofertą polskich serwisów VOD. Rozumiem, że negocjacje z Hollywood nie są łatwe, nie stać nas na poważne inwestycje w treści, a także na lepszą jakość, ale po co więc ładować kasę w projekty, które pod wieloma względami skazane są na porażkę.

Nowa oferta player.pl celuje przede wszystkim w odsłony, dopiero na drugim miejscu jest player plus z abonamentem.

player.pl 3

Serwis tvnplayer wystartował jesienią 2011 roku po tym, jak doszło do podziału Onetu (VOD.pl) i TVN-u. Teraz oba serwisy VOD konkurują ze sobą, Onetowi wychodzi to całkiem nieźle, choć również ich treści nie grzeszą jakością. Teraz TVN chce odciąć się wyłącznie od własnych produkcji i zaoferować więcej materiałów.

Po pierwsze zmieniono nazwę serwisu z tvnplayer na player. W ofercie obok pozycji tvn pojawią się produkcje AXN, Kino Polska oraz innych dystrybutorów w tym Warner Bros.

Na razie oferta jest testowa, więc nie znamy konkretnych opłat za dostęp do serwisu, ale należy spodziewać się modelu subskrypcyjnego.

player.pl 4

Znajdziemy tu kilka ciekawych archiwalnych pozycji, dużo bajek dla dzieci w tym na przykład uwielbianego Baranka Shauna, a także dostęp do kanałów na żywo TVN24 oraz TVN24 Biznes i Świat. Na żywo będzie też można oglądać Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Filmbox, Filmbox Extra, Docubox, Fightbox, Fashionbox, AXN, AXN White, AXN Black, AXN Spin oraz wkrótce także TVN Turbo i TVN Style.

player.pl 2

To pokaźna oferta, która wraz z dostępem na wielu platformach będzie świetnym dopełnieniem tego, co TVN oferował do tej pory.

Jednocześnie to nie jest nic, co zmienia oblicze rynku. Nie ma mowy o lepszej jakości, czy wielkich premierach. W dodatku darmowa wersja tvnplayer jest tak nafaszerowana reklamami, że aż ciężko zdecydować się na oglądanie filmu.

Player.pl to po prostu kolejny serwis VOD, a raczej poszerzenie tego co już dobrze jest znane widzom TVN. Sprawdzona marka i dostęp do promocji w telewizji pozwoli przyciągnąć użytkowników. Potrzebujemy jednak prawdziwego „game changera” który wymusi na obecnych serwisach VOD zmiany, a przede wszystkim zapewnić nam polskim użytkownikom atrakcyjne treści, w dobrej jakości za rozsądną cenę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst