Biznes  / News

Niepowtarzalna szansa: na polskie startupy i pomysły czekają 2 miliony złotych

Polacy często mają dobre pomysły i pilotują projekty, które nie są pozbawione szans na sukces krajowy a nawet globalny. Właśnie o takich startupach lubimy pisać na Spider’s Web najbardziej. Jednak nie zapominamy również o raczkujących przedsięwzięciach, które potrzebują okazji, aby złapać wiatr w żagle...

Niespełna dwa tygodnie temu pisałem o konbkursie Agora Startup Fest 2014, do którego mogą zgłosić się wszystkie firmy i projekty związane z nowymi technologiami. Nagrodą będzie nie tylko wsparcie finansowe, ale również reklama w internetowych mediach Agory. Startupy często nie potrzebują wsparcia finansowego jako takiego, ale brakuje im reklamy i promocji, która przyciągnie nie tylko nowych klientów, ale również potencjalnych inwestorów i partnerów. Dlatego też nagroda w postaci kampanii reklamowej jest tak łakomym kąskiem.

Rusza gra o wielką kasę

organizatorzy konkursu

Dzisiaj wystartował kolejny mocny konkurs - Impuls do biznesu - dla startupowców oraz osób, które mają ciekawe pomysły na biznes. Oprócz potencjalnych nagród na uczestników czeka również wspacje merytoryczne i negocjacje w sprawie inwestycji.

Harmonogram konkursu Impuls do biznesu:

 • 17 lutego - rozpoczęcie naboru projektów
 • 7 kwietnia - zakończenie przyjmowania zgłoszeń
 • 29 kwietnia - zakończenie I etapu selekcji projektów - wybór finałowej „12”
 • 27-28 maja - prezentacja finałowej „12” przed jury
 • 30 maja - wybór najlepszych projektów, rozpoczęcie negocjacji w sprawie inwestycji
 • 25 czerwca - ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród na uroczystej gali

Impuls do biznesu w przeciwieństwie do Startup Fest Agora 2014 nie zamyka się wyłącznie na projekty związane z nowymi technologiami. Tutaj można zgłaszać wszystkie innowacyjne projekty, które są w realizacji lub funkcjonują jako pomysł na biznes. Organizatorzy podkreślają, że osoby, które nie są przedsiębiorcami, a jedynie (albo i aż) dysponują ciekawymi planami i pomysłami mogą brać udział w Impulsie do biznesu. To kolejna różnica względem konkursu Agory, która nie przyjmuje zgłoszeń od projektów, które są wyłącznie pomysłami, a ich twórcy nie zrobili nic więcej, aby urzeczywistnić ich realizację.

Na najlepsze pomysły i projekty czekają 2 mln zł

konkurs pulsu biznesu

Nagrodami w konkursie Impuls do biznesu będą inwestycje kapitałowe. Na najlepsze projekty (1-3) czekają dwa miliony złotych. W przypadku, gdyby nie udało się wyłonić finalistów lub wynegocjować warunków umów inwestycyjnych wybrane projekty i pomysły mogą zostać nagrodzone pieniężnie.

Jakie warunki trzeba spełnić?

 1. Mieć innowacyjne rozwiązanie – dotyczące produktów, usług, technologii, procesu sprzedaży, modeli działalności, sposobów dotarcia do klienta lub dystrybucji produktów i usług.
 2. Posiadać minimalne przychody i/lub podpisane umowy handlowe w przypadku, gdy projekt jest już realizowany
 3. Udowodnić możliwość szybkiego skalowania biznesu, np. w ujęciu geograficznym lub sprzedażowym
 4. Udowodnić możliwość szybkiego osiągnięcia progu rentowności
 5. Posiadać zespół osób, które będą zaangażowane w projekt przez 3-6 lat.

Rozegra się gra o wielkie pieniądze. Dla dobrze rokujących startupów i pomysłów na biznes, które mają szansę na stosunkowo szybkie osiągniecie rentowności inwestycje kapitałowe na poziomie miliona złotych to niepowtarzalna szansa.

Trzymam kciuki za Wasze pomysły. Zgłosić się do Impulsu do biznesu możecie na stronie impuls.pb.pl. Powodzenia!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst