REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Puls Biznesu gruntownie zmienia ofertę mobilną, a my testujemy ją jako pierwsi w Polsce. AKTUALIZACJA: już do pobrania

Jak wszyscy dobrze wiemy, rynek prasy drukowanej nie jest w najlepszej kondycji i niewiele wskazuje na to, że szybko (jeśli kiedykolwiek) miałoby się to zmienić. "Puls Biznesu" - największy i najlepszy dziennik biznesowy w Polsce od dobrych kilku lat przeobraża swój biznes w kierunku online'u, w tym także internetu mobilnego. Właśnie dzisiaj w nocy będzie miało miejsce nowe rozdanie mobilnej oferty popularnego Pulsu. My mieliśmy możliwość wcześniejszego testowania nowej aplikacji.

Puls Biznesu gruntownie zmienia ofertę mobilną, a my testujemy ją jako pierwsi w Polsce. AKTUALIZACJA: już do pobrania
REKLAMA
REKLAMA

Aktualnie "Puls Biznesu" jest obecny w sklepach mobilnych za pośrednictwem trzech aplikacji: PB.pl oraz ePB, a także Puls Biznesu+. Te dwie pierwsze zostaną zastąpione nową aplikacją o jakże charakterystycznej nazwie Puls Biznesu, natomiast Puls Biznesu+ zmieni swój charakter - z dziennika wydawanego codziennie w wersji na tablet zmieni się w tygodnik.

Jak wiemy, "Puls Biznesu" w papierze jest dziennikiem i takim pozostanie. Natomiast w wersji na tablety dziennik zostanie zastąpiony tygodnikiem, który zachowa formę samodzielnego wydania, z podziałem na sekcje, z najciekawszymi dla mobilnego odbiorcy tekstami z wydań gazetowych oraz pb.pl. Mają to być teksty ponadczasowe, dłuższe, w sam raz do przeczytania na weekend. Będą przy okazji wzbogacane o atrakcyjne materiały graficzne, aktualizowane na bieżąco, jeśli zajdzie taka konieczność.

Puls Biznesu+ na iPadzie

Tygodnik zyska nowe, stałe pozycje, jak chociażby: bohater tygodnia, wykres tygodnia, blog tygodnia, czy spółka tygodnia. Będzie liczył około 50 stron, czyli znacznie więcej niż dotychczasowe codzienne wydania, które liczyły ok 20 stron. I najważniejsze: Puls Biznesu+ będzie dostępny zarówno na tablety, jak i na smartfony, gdzie dotychczas nie był dostępny. Dostępny będzie na dwóch platformach: Android oraz iOS.

Nowego mobilnego tygodnika "Pulsu Biznesu" nie mieliśmy okazji testować, a to dlatego, że prace nad jego pierwszym wydaniem trwały do ostatniej chwili. Jednak nic straconego - pierwsze wydanie pojawi się już dzisiaj, w nocy z czwartku na piątek. Miejmy nadzieję, że spełni wysoko nakreślone oczekiwania.

To, co mieliśmy okazję testować to nowa aplikacja Puls Biznesu,

która - jak wcześniej wspomniałem - zastąpi wszystkie dotychczasowe aplikacje mobilne Pulsu. Będzie to de facto mobilna wersja portalu pb.pl, który Bonnier Polska rozwija jako autonomiczne, nie do końca zależne od drukowanego dziennika "Pulsu Biznesu".

Ale to nie wszystko, bowiem nowa aplikacja będzie spinać treści zarówno pb.pl, jak i drukowanego dziennika. Będzie dostępna za darmo, czyli w zasadzie od dzisiaj będzie można czytać Puls Biznesu praktycznie bezkosztowo. Oczywiście część treści wewnątrz aplikacji jest oznaczona kłódką, ponieważ są one elementem oferty Premium, która jest płatna na pb.pl. Jej abonenci oczywiście będą mieli do niej dostęp także w nowej aplikacji mobilnej. Treści z pb.pl oraz drukowanego dziennika mają być wzbogacane o notowania na żywo.

Aplikacja Puls Biznesu ma być wydawana przez cały czas - 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nowa aplikacja będzie dostępna zarówno na smartfony i tablety.

My testowaliśmy ją w wersji na platformę Google Android.

I bardzo nam się podoba. To schludna, przejrzyście zaprojektowana aplikacja, po której użytkownicy nie będą mieli żadnych problemów z poruszaniem się. Widać spójną kreskę graficzną zarówno z drukowanym dziennikiem, jak i portalem pb.pl, a że Bonnier Polska słynie z najwyższej jakości projektantów, to i projektem nowej aplikacji mobilnej będzie można się szczycić.

W wersji na smartfony aplikacja działa w orientacji pionowej (testowane na Lenovo K900; to ten świetny smartfon na procesorze Intela), natomiast w wersji na tablety zarówno w orientacji poziomej (testowane na tablecie Lenovo Yoga).

Na smartfonach nawigacja jest do bólu prosta: z lewej strony mamy wysuwany slider z listą głównych kategorii (notowania, wiadomości, ulubione, konto, info) oraz tematów wewnątrz kategorii Wiadomości (z ostatniej chwili, premium, puls inwestora, puls firmy, po godzinach, nieruchomości, moto, tech, kariera, emitent. Podstawowy widok to lista tekstów z tytułami oraz krótkimi zajawkami.

Nowy Puls Biznesu na smartfonie, 1
Nowy Puls Biznesu na smartfonie, 2

Po przejściu w wybrany tekst mamy możliwość dodania go do ulubionych oraz podzielenia się nim z naszymi znajomymi w mediach społecznościowych (i nie tylko).

Nowy Puls Biznesu na smartfonie, 3
Nowy Puls Biznesu na smartfonie, 4

 I to tyle. Dodam tylko, że aplikacja ma piękne czcionki. Aż chce się czytać teksty.

W wersji tabletowej podstawowy interfejs aplikacji jest kaflowy - poszczególne teksty są prezentowane w postaci kwadratów ze zdjęciem ilustrującym tekst oraz oczywiście tytułem.

Nowy Puls Biznesu na tablecie, 1

Nawigacja jest identyczna jak na smartfonie: pomiędzy kategoriami oraz tematami przełączamy się za pośrednictwem wysuwanego z lewej strony slidera.

Nowy Puls Biznesu na tablecie, 2

Ciekawy jest widok pojedynczego tekstu. Jest on prezentowany z prawej strony ekranu. Z lewej natomiast mamy dostęp do innych tekstów również i tu przedstawionych jako graficzne kafle.

Nowy Puls Biznesu na tablecie, 3

Najważniejsze są jednak treści Pulsu Biznesu. Przeglądałem zawartość aplikacji próbując zestawiać je z portalem pb.pl. Jest rzeczywiście wszystko.

Nowy Puls Biznesu na tablecie, 4

Ja jestem już pewien, że będzie to mój podstawowy sposób czytania Pulsu Biznesu. Jestem przekonany, że przypadnie on również do gustu wszystkim innym fanom, czytelnikom i użytkownikom Pulsu.

zapowiedź Pulsu Biznesu

Obie nowe aplikacje: Puls Binesu+ oraz Puls Biznesu mają się pojawić w sklepach Apple App Store oraz Google Play dzisiaj w nocy.

REKLAMA

AKTUALIZACJA:

Aplikacja Puls Biznesu już pojawiła się w App Store oraz z Google Play. Jest do pobrania za darmo.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA