REKLAMA

Sprawdziliśmy Vine na Windows Phone. Pytamy, co z Instagramem?

W październiku Elop poinformował o rychłej premierze Vine i Instagramu na urządzeniach z Windows Phone. Pierwsza część tej obietnicy właśnie się spełniła.

12.11.2013 20.48
Sprawdziliśmy Vine na Windows Phone. Pytamy, co z Instagramem?
REKLAMA
REKLAMA

Do Sklepu Windows Phone zawitała właśnie aplikacja Vine. Pozwala ona na nagrywanie krótkich filmików, które następnie możemy udostępniać naszym znajomym. Vine miała szanse na sukces, który połowicznie odniosła. Do pełni szczęścia brakuje dużej grupy użytkowników. Tych trochę brakuje ponieważ, Instagram postanowił skopiować pomysł na krótkie filmiki i rozbudował funkcje swojej aplikacji mobilnej. Tym sposobem Instagram zyskał przewagę nad Vine.

Niemniej jednak Vine warto pobrać i przetestować.

vine windows phone

Program ten pozwala nam na nagrywanie krótkich sześciosekundowych filmików. Możemy dokonać dowolnej liczby cięć i zmontować dzięki temu ciekawy i niepowtarzalny materiał. Aplikacja rejestruje obraz z kamery wtedy, gdy trzymamy palec na ekranie. Oderwanie go od wyświetlacza natychmiast wstrzymuje filmowanie. Możemy też przełączyć się pomiędzy kamerami. Dzięki czemu możemy zarejestrować to co widzimy i w postaci szybkiego przejścia zaprezentować nasza reakcję. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Przyznam, że lubię zaglądać do Vine, ale sam jeszcze nie publikowałem treści.

Mimo to aplikacja ta pozwala mi na przeglądanie niepoliczalnych wręcz zasobów filmów. Niektóre z nich są niewarte naszej uwagi lecz jeżeli dobrze dobierzemy sobie śledzone osoby odkryjemy prawdziwy skarb Vine. Kreatywne filmy, krótkie produkcje, niesamowite animacje. Vine jest pełen takich materiałów.

Można też sprawdzić jak radzą sobie komercyjne konta. Różne marki próbują przykuć naszą uwagę. Za pomocą sześciosekundowych filmików firmy próbują przykuć naszą uwagę i zaciekawić prezentowanymi historiami. Przyznam, że obserwowanie wielkich marek w tych działaniach marketingowych jest naprawdę miłym doświadczeniem. Przy okazji widać, że nie każdy jest w stanie pokazać coś interesującego i rzeczowego w formacie ultrakrótkiego filmu. Podobnie jest na Twitterze. Tam również wiele firm, nie potrafi wbić się  w formułę wypowiedz ograniczonych do 140 znaków.

Jeżeli interesujecie się nowymi mediami, reklamą i marketingiem Vine otworzy przed Wami jeszcze jedną scenę, którą warto z uwagą śledzić i obserwować.

REKLAMA

Lecz powyższe zainteresowania nie są obowiązkowe do używania Vine. Aplikacja ta to również kopalnia kreatywnych form i humorystycznych filmów. Do tego przydaje się trzeci ekran aplikacji. Dzięki niemu odkryjemy najlepsze filmy i konta, które warto śledzić

Teraz czekamy na zapowiedziany, obiecany i uprawniony Instagram. To ten program jest teraz numerem jeden i bez niego wszyscy użytkownicy Windows Phone są zmuszeni do korzystania z zamienników, które często są wątpliwej jakości protezami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA