REKLAMA

Nokia Copter – projekt wzbił się w powietrze

Mateusz Nowak jakiś czas temu informował o zajawkach projektu Nokia Copter. Projekt dziś wystartował, czy może raczej – wzbił się w powietrze. A konkretniej, nad przestrzeń miejską Krakowa, która została nagrana przy użyciu latającego drona oraz zamocowanego na nim smartfona Nokia Lumia 1020.

05.11.2013 12.00
Nokia Copter – projekt wzbił się w powietrze
REKLAMA

Finowie w swoich filmach reklamowych chcą pokazać, że Nokia Lumia 1020 to nie tylko zdjęcia, ale także filmy. Lumii 1020 używam już od dłuższego czasu i wiem, że ze zdjęciami ten smartfon nie ma najmniejszych problemów. Moją recenzję aparatu możecie przeczytać pod tym linkiem, zaś cały smartfon opisałem tutaj.

REKLAMA

Aparat PureView z matrycą o rozdzielczości 41 megapikseli pozwala jednak na bezproblemowe nagranie także materiału wideo w rozdzielczości Full HD.

Film przedstawiający Kraków z lotu ptaka robi wrażenie, szczególnie jak na materiał nagrany przy użyciu smartfona. Obraz miejscami faluje co psuje nieco efekt. Trudno mi powiedzieć, czy jest to efekt sczytywania danych z matrycy, czy efekt drgania drona, chociaż obstawiałbym nakładanie się na siebie systemu stabilizacji oraz drgań hexacoptera (małego drona o sześciu śmigłąch), który utrzymuję Lumię.

Wygląda na to, że Nokia zamierza nagrać podobne filmy także z innych polskich miast, więc jeżeli jesteście ciekawi swojego miasta, polecam śledzenie kanału NokiaPoland na YouTube.

Aktualizacja

Poniżej kilka nowych filmów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA