Foto  / News

Nokia Copter – projekt wzbił się w powietrze

Mateusz Nowak jakiś czas temu informował o zajawkach projektu Nokia Copter. Projekt dziś wystartował, czy może raczej – wzbił się w powietrze. A konkretniej, nad przestrzeń miejską Krakowa, która została nagrana przy użyciu latającego drona oraz zamocowanego na nim smartfona Nokia Lumia 1020.

Finowie w swoich filmach reklamowych chcą pokazać, że Nokia Lumia 1020 to nie tylko zdjęcia, ale także filmy. Lumii 1020 używam już od dłuższego czasu i wiem, że ze zdjęciami ten smartfon nie ma najmniejszych problemów. Moją recenzję aparatu możecie przeczytać pod tym linkiem, zaś cały smartfon opisałem tutaj.

Aparat PureView z matrycą o rozdzielczości 41 megapikseli pozwala jednak na bezproblemowe nagranie także materiału wideo w rozdzielczości Full HD.

Film przedstawiający Kraków z lotu ptaka robi wrażenie, szczególnie jak na materiał nagrany przy użyciu smartfona. Obraz miejscami faluje co psuje nieco efekt. Trudno mi powiedzieć, czy jest to efekt sczytywania danych z matrycy, czy efekt drgania drona, chociaż obstawiałbym nakładanie się na siebie systemu stabilizacji oraz drgań hexacoptera (małego drona o sześciu śmigłąch), który utrzymuję Lumię.

Wygląda na to, że Nokia zamierza nagrać podobne filmy także z innych polskich miast, więc jeżeli jesteście ciekawi swojego miasta, polecam śledzenie kanału NokiaPoland na YouTube.

Aktualizacja

Poniżej kilka nowych filmów.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst