REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Technologie
  4. Tech

UOKiK nałożył na sklep RTV EURO AGD ponad półmilionową karę za… oferowanie darmowej dostawy

Spółka Euro Net, która jest właścicielem sieci handlowej RTV EURO AGD oferowała w internecie promocję “darmowa dostawa tylko do piątku”. Urzędnikom z UOKiK nie spodobał się fakt wprowadzania klientów w błąd i nałożył na firmę wysoką karę.

UOKiK nałożył na sklep RTV EURO AGD ponad półmilionową karę za… oferowanie darmowej dostawy
REKLAMA
219 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Sklep internetowy Euro.com.pl należy do spółki Euro Net. W tym właśnie sklepie klienci mogli korzystać z opcji darmowej dostawy. Promocja nazywała się “darmowa dostawa tylko do piątku”. Problem polegał na tym, że tak naprawdę to opcja darmowej dostawy była dostępna nie tylko do piątku. Wraz z każdym nowym tygodniem akcja startowała na nowo. Czyli firma oszukiwała swoich klientów.

Można powiedzieć, że karanie RTV EURO AGD jest nieuzasadnione, gdyż firma dawała nam więcej darmowej dostawy niż sama sugerowała w swojej promocji. Nic bardziej mylnego. Spółka Euro Net mogła oszukać klientów, wmawiając im, że oferta jest czasowa i niebawem nie będzie można z niej skorzystać. A w rzeczywistości nie była to ograniczona czasowo akcja, lecz długotrwała zmiana warunków i uruchomienie opcji darmowej dostawy w ofercie sklepu internetowego.

Wprowadzeni w błąd konsumenci mogli dokonać zakupu, na który by się nie zdecydowali gdyby nie zachęciła ich do tego reklama darmowej dostawy. W ten sposób sklep starał się przyciągnąć klientów od czerwca 2012 r. aż do lutego 2013 r. - Małgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiK

REKLAMA

Prezes UOKiK uznała, że Euro Net wprowadza klientów w błąd i nałożyła na spółkę karę 515 365 zł. Przedsiębiorca zaprzestał stosowania zakwestionowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów praktyk.

Jak widać, UOKiK nie próżnuje. Niedawno Prezes urzędu ukarała sklep internetowy Vision Express, którego właściciele utrudniali klientom zwrot zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty zawarcia umowy kupna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA