REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Samsung Galaxy S4 Zoom – pierwsze wrażenia Spider's Web

No i jest. Do moich rąk trafił najnowszy, fotograficzny smartfon od Samsunga – Galaxy S4 Zoom. Słowo „zoom” w nazwie nie pojawia się przypadkowo – smartfon wyposażony jest w spory obiektyw, który umożliwia najprawdziwszy zoom optyczny.

26.09.2013
9:47
Samsung Galaxy S4 Zoom – pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA

Samsung Galaxy S4 Zoom to najnowszy pomysł Samsunga na ożywienie fotografii mobilnej. Podczas gdy Nokia w swojej Lumii 1020 poszła w dużą matrycę o ogromnej rozdzielczości, Galaxy S4 zoom stawia na optykę. Konkretnie na wysuwany obiektyw, wyposażony w dziesięciokrotny zoom optyczny.

REKLAMA
samsung-galaxy-s4-zoom-1
samsung-galaxy-s4-zoom-5

Po wyjęciu z pudełka, Samsung Galaxy S4 Zoom zaskakuje proporcjami. Smartfon jest raczej mały (ekran o przekątnej 4,3 cala), za to jest bardzo gruby. Wyglądem przypomina bardziej aparat kompaktowy, niż telefon. Galaxy S4 Zoom jest nieprzyzwoicie ciężki – 208 gramów na papierze wygląda niewinnie, ale to wystarczy, żeby telefon ciążył w dłoni. W dłoni, bo trudno go zmieścić w kieszeni jeansów. Jeszcze nie rozgryzłem w jaki sposób go nosić, ale z pomocą przyjdzie mi chyba jesienna aura i duże kieszenie kurtki. Innej opcji na razie nie widzę.

samsung-galaxy-s4-zoom-2

W porównaniu do Samsunga Galaxy Camery, Galaxy S4 Zoom jest zgrabniejszy. Ma bardziej obłe kształty i nie straszy aż tak bardzo rozmiarami (poza grubością). W porównaniu do starszego brata, w nowym Samsungu zmniejszono także krotność zoomu optycznego z 21x do rozsądniejszej 10x.

Galaxy S4 Zoom wyposażony jest w obiektyw Samsung Lens o ogniskowej 4,3-43 mm (w przeliczeniu na pełną klatkę: 24 – 240 mm). Światło jest zaskakująco słabe i wynosi jedynie f/3.1 – 6.3. Zobaczymy jak przełoży się to na zdjęcia w trudniejszych warunkach. Matryca ma rozmiar 1/2.3 cala – jest zatem większa od matrycy ze standardowego Galaxy S4, ale jest także sporo mniejsza od sensora Lumii 1020. Rozdzielczość Galaxy S4 Zoom to rozsądne 16 megapikseli. Smartfon ma ksenonową lampę błyskową i dedykowany, dwupoziomowy przycisk spustu migawki.

Matryca-galaxy-s4-zoom-nokia-lumia-1020

Aplikacja aparatu jest dosyć rozbudowana, choć interfejs na pierwszy rzut oka nie wydaje się szczególnie przyjazny. Przez najbliższe dni sprawdzę, czy jest to kwestia przyzwyczajenia się, czy dało się zrobić to lepiej.

Samsung Galaxy S4 Zoom to jednak także (a może: przede wszystkim) smartfon. Mamy tu rozsądnej wielkości ekran 4,3" o rozdzielczości 960 x 540 pikseli (256 ppi), dwurdzeniowy procesor Exynos 4210 o taktowaniu 1,5 GHz i 1,5 GB pamięci RAM. System operacyjny to Android 4.2 Jelly Bean z nakładką TouchWiz Nature UX 2.0.

samsung-galaxy-s4-zoom-3
samsung-galaxy-s4-zoom-4

O ile sam Android jest w porządku, tak nie mogę znieść nakładki TouchWiz. Nie wiem, jak można zaprojektować coś tak słabego. Nakładka kojarzy mi się z wiejskim odpustem – masa kolorów, cukierków i piskliwych, denerwujących odgłosów, a wszystko to w bardzo złym guście. Brrrr! Na domiar złego wszystko jest kanciaste, a każde menu wygląda jakby było żywcem przeniesione z Androida 2.3.

galaxy-s4-zoom-interfejs

Najbardziej jednak jestem ciekaw zestawienia Galaxy S4 Zoom z Nokią Lumią 1020. Niebawem na Spider’s Web pojawi się relacja z tego wielkiego starcia!

REKLAMA
galaxy-s4-zoom-vs-lumia-1020
galaxy-s4-zoom-vs-lumia-1020-2
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA