REKLAMA

Dwa polskie startupy pokonały setki konkurentów i przeszły do półfinałów Global Webit Startup Challenge 2013

Lubię przynosić dobre nowiny i mówić, że Polak potrafi. Dzisiaj mam ku temu okazję, gdyż dwa polskie startupy Okatawave oraz Intelclinic przeszły do półfinału konkursu Global Webit Startup Challenge 2013.

03.09.2013 18.36
Dwa polskie startupy pokonały setki konkurentów i przeszły do półfinałów Global Webit Startup Challenge 2013
REKLAMA
REKLAMA

Do walki w Global Webit Startup Challenge 2013 stanęły 834 firmy z całego świata. Jury zapoznało się z kandydatami i wybrało 21 startupów, które przeszły do półfinałów. Polacy pojadą teraz do Instambułu, gdzie będą dumnie prezentować rodzime nowe technologie i rozwiązania informatyczne.

O Global Webit Startup Challenge 2013 i o tym jak ważne dla polskiego startupu jest to wyróżnienie zapytałem Dariusza Nawojczyka, Dyrektora Marketingu i PR-u w Oktawave.

Mateusz Nowak, Spider’s Web: Przyznam się bez bicia, że nie słyszałem wczesniej o Global Webit Startup Challenge 2013. Mógłbyś przybliżyć ideę konkursu i jego rangę?

Dariusz Nawojczyk, Oktawave: Webit Congress to jedna z najważniejszych imprez branży nowych technologii na świecie i jako jedna z niewielu łącząca Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję. Długo by o niej opowiadać, ale liczby mówią same za siebie: ponad 8000 gości, 200 prelegentów i około 500 akredytowanych dziennikarzy. Jeśli dodamy do tego, że w Istambule spotkać będzie można osoby tworzące takie firmy jak Adobe, Facebook, Google, IBM, Mozilla, Oracle czy Samsung, a całość imprezy będą relacjonowali przedstawiciele Techcrunch, CNBC, Forbes, Wall Street Journal oraz Al Jazeera - dostaniemy pełny obraz rangi tego spotkania.

Jaką drogę przeszło Oktawave i na jakim etapie konkursu obecnie się znajduje?

W ramach imprezy zorganizowano również w tym roku Global Startup Challenge, czyli konkurs na najlepszą młodą firmę nowych technologii na świecie. Tutaj skala przedsięwzięcia również okazała się niebywała - do konkursu zgłosiły się aż 834 firmy z całego świata, które walczyły o możliwość nie tylko zdobycia nagrody głównej, ale również o szansę na prezentację przed międzynarodowym gremium. I na tę szansę w opinii jury zasłużyło tylko 21 firm, dwie z Polski, w tym Oktawave.

Co dla Was oznacza obecnie uzyskane wyróżnienie i przejście do fazy półfinałowej?

Dla nas jest to szczególne wyróżnienie z kilku powodów. Po pierwsze, jest znakiem, że polskie technologie to nie tylko zaścianek rynku globalnego, ale że potrafimy tworzyć konkurencyjne i nowatorskie rozwiązania, które pomagają ludziom na całym świecie. Po drugie, to ukłon w stronę prawdziwej techniki, inżynierii i myślenia na poziomie realnej zmiany. To sprawia, że słowo startup przestaje być kojarzone tylko z marketingiem i kolejną wyszukiwarką pizzerii, ale zaczyna wskazywać na trudną ścieżkę wykluwania się czegoś prawdziwie nowego, innowacyjnego, ale zarazem czegoś, co być może przetrwa kilka pokoleń. Po trzecie wreszcie, to wyróżnienie daje nam w Oktawave dodatkową energię do tego, by wreszcie urzeczywistnić nasze globalne ambicje - chmury obliczeniowej, która wszystko zmienia.

Oktawave chmura
REKLAMA

Razem z Oktawave do Istambułu na półfinały Global Webit Startup Challenge 2013 pojadą przedstawiciele startupu Intelclinic. Rozmawia z nimi już Damian i niebawem materiał opublikujemy na łamach Spider’s Web.

Wyróżnionym polskim startupom gratulujemy!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA