REKLAMA

Mozilla: "Chcemy przejść do tabletów tak szybko, jak to będzie możliwe"

Dzisiaj na sklepowych półkach zadebiutowały pierwsze smartfony z systemem Firefox OS. Mozilla zdaje się nie czekać na reakcję klientów i już teraz zapowiada agresywne działania na rynku tabletów.

02.07.2013 12.18
Firefox OS
REKLAMA
REKLAMA

System operacyjny Firefox OS wzbudza spore zainteresowanie obserwatorów rynku mobilnego. Pierwsze urządzenia są tanie i mogą konkurować z m.in. z androidowymi odpowiednikami na swojej półce cenowej. Pod względem funkcjonalnym telefony z Firefoksem też nie mają się czego wstydzić. Wszystkie aplikacje tworzone na tą platformę pisane są w HTML5, co powinno zachęcić programistów do przeniesienia swoich tytułów na smartfony z systemem Mozilli. O działaniach firmy w tym temacie pisaliśmy przy okazji specjalnego materiału wideo, skierowanego do osób chcących zacząć przygodę z tworzeniem programów i gier na Firefox OS.

Teraz Brendan Elch z Mozilli rzuca nowe światło na temat przyszłości nowego mobilnego systemu. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem priorytetem będą dla firmy nie smartfony, a tablety z Firefox OS.

tablet firefox os

Według najnowszych informacji fabryki Foxconn, które pracują nad stworzeniem urządzeń z systemem Mozilli, zatrudniły dodatkowo od 2 do 3 tys. osób. Wszystko wskazuje, że Firefox OS zaatakuje rynek w najbliższym czasie i nie będzie się ograniczał wyłącznie do smartfonów, ale również będzie chciał być widoczny na tabletach.

REKLAMA

Takie urządzenia, mogą być w pełni wystarczające dla mniej wymagających użytkowników, którym zależy jedynie na przeglądaniu zasobów internetu, dostępie do poczty oraz popularnych sieci społecznościowych i komunikatorów.

Teraz pozostaje już tylko czekać na pojawienie się tych urządzeń w Polsce. Mozilla obiecała, że będziemy jednym z pierwszych rynków, na którym zadebiutują sprzęty działające pod kontrolą Firefox OS.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA