REKLAMA

Pierwsze telefony z Firefox OS zbliżają się wielkimi krokami

The News Web informuje, że jeszcze w tym tygodniu u operatorów komórkowych pojawią się pierwsze telefony z systemem operacyjnym Firefox OS. To bardzo ciekawa wiadomość, tym bardziej, że Polska ma być jednym z pierwszych krajów, w których zadebiutują nowe smartfony.

01.07.2013 12.27
Firefox OS
REKLAMA

O tym, że Polska znajdzie się wśród ośmiu państw, które jako pierwsze otrzymają telefony z Firefox OS, dowiedzieliśmy się jeszcze w trakcie targów Mobile World Congress 2013.

REKLAMA

Jednymi z pierwszych urządzeń mają być ZTE Open oraz Alcatel One Touch Fire. Wiadomo, że jednym z partnerów Mozilli jest T-Mobile, więc to w ofercie tego operatora należy się spodziewać telefonów z ognistym lisem.

Jeszcze w kwestii przypomnienia. Firefox OS to system operacyjny w całości stworzony w HTML5. Każda, stworzona dla niego aplikacja będzie tak naprawdę webowa, więc zadziała na innym urządzeniu z dostępem do sieci. To w teorii  bardzo dobra wiadomość zarówno dla programistów, jak i operatorów komórkowych.

Trzeba jednak pamiętać, że smartfony z Firefox OS, przynajmniej na razie, nie chcą konkurować topowymi sprzętami z Androidem. Mozilla celuje raczej w rynek najsłabszych i najtańszych telefonów z systemem Google oraz w takie marki ficzerfonów, jak chociażby Nokia Asha.

REKLAMA

Najprawdopodobniej smartfony z Firefox OS pojawią się w ofercie operatorów pod koniec tego albo na początku przyszłego tygodnia. Jeśli jesteście ciekawi, jak taki telefon może się sprawować, to proponuję przeczytać test takiego urządzenia, który przeprowadziła Ewa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA