REKLAMA

Rydzyk będzie walczył z Radwańską - jeśli tylko dostanie kolejne miejsce na multipleksie

TV Trwam udało się wreszcie zyskać miejsce na pierwszym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej. To jednak nie koniec medialnej walki o.Rydzyka. Twórca Radia Maryja zapowiada kolejne marsze, a przede wszystkim starania o kolejny kanał w ramach DVB-T. Jak widać apetyt rośnie w miarę jedzenia.

17.07.2013 13.08
tv_trwam logo trwam tv
REKLAMA

Decyzja o wygraniu konkursu na miejsce dla TV Trwam w Toruniu została odczytana jako pokaz siły ludu. Nie mi oceniać na blogu technologicznym wartość merytoryczną tego kanału jak i działania jego przedstawicieli. TV Trwam będzie jednak pewną odmianą od reszty treści dostępnych w ramach cyfrowej telewizji naziemnej. Rydzyk nie poprzestanie jednak w budowaniu swojego medialnego konsorcjum. Już teraz informuje, że będzie starał się o wprowadzenie do eteru kanału młodzieżowego.

REKLAMA

Pierwszy raz o TVM1 było głośno w ubiegłym roku, kanał już teraz miał starać się w konkursie o miejsce na multipleksie, ale nie wpasowywał się w żaden z czterech profili określonych przez KRRiT. Pomysłodawcy nowej stacji liczą, że duże zainteresowanie kanałami w ramach cyfrowej telewizji naziemnej sprawi rychłe uruchomienie kolejnych multipleksów. W planach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji są jeszcze dwa. Nie ma jednak podanych konkretnych dat, ani nawet szczegółów technicznych. Nadal rozważany jest płatny multipleks oraz przejście na wydajniejszą technologię DVB-T2. Jeśli do tego dodamy długotrwałe konkursy to uruchomienie kolejnych multipleksów nie nastąpi wcześniej niż w 2015 roku.

trwam
REKLAMA

Sam pomysł na młodzieżowy kanał wydaje się być  bardzo słuszny. Wierzę, że znajdzie się tam miejsce na ciekawą publicystykę dla młodych ludzi i inne programy. Choć przede wszystkim obawiam się, że będzie to przejście ze skrajności w skrajność. Mamy wręcz ogłupiające stacje jak 4Fun.TV , MTV czy Viva, a wkrótce możemy mieć TVM1 na której potępiana będzie np. Agnieszka Radwańska. Niestety brakuje tutaj pewnej normalności czy może trafniej wyśrodkowania pomiędzy ultrakatolickimi poglądami prezentowanymi przez rozgłośnie Rydzyka a ekipą z New Jersey na MTV. Gdzie treści jakie kiedyś robiła TVP?  Gdzie się podziały takie programy jak Rower Błażeja?

Z walki Rydzyka o kolejny multipleks mogą wyniknąć dla widzów jednak plusy. W końcu na nowym paśmie znajdzie się miejsce nie dla jednego kanału, a przynajmniej kilku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA