REKLAMA

Nexus 7 staje się jeszcze tańszy i robi miejsce dla nowej, lepszej wersji

Właśnie pojawiła się wiadomość o obniżce ceny Nexusa 7. Co prawda nie została oficjalnie potwierdzona przez Google, ale tablet po prostu potaniał w sklepach. Czy to zapowiedź nowej wersji za 7-calowym ekranem Full HD?

10.07.2013 11.51
Nexus 7 staje się jeszcze tańszy i robi miejsce dla nowej, lepszej wersji
REKLAMA

Nexus 7 w wersji 16 GB ma kosztować 179 dolarów. Dwa razy pojemniejszy model to koszt rzędu 199 dolarów. Do tej pory wymienione modele kosztowały kolejno 199 oraz 249 dolarów. Trzeba przyznać, że dzięki obniżce ceny Nexus 7 32 GB znowu stał się ciekawą propozycją, zwłaszcza na tle takich modeli jak świeżo wprowadzony Asus MeMO Pad HD 7, który kosztuje 699 zł. Nexus 7 jest o wiele mocniejszym sprzętem od niego, gdyż ma czterordzeniowy procesor Tegra 3, 1 GB pamięci, 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 oraz najnowszego Androida 4.2.2 Jelly Bean.

REKLAMA

W naszym kraju ceny jeszcze nie zmieniły się, ale w przeciągu tygodnia lub kilku dni powinno to ulec zmianie. Jak na razie 32-gigabajtowa wersja tabletu nadal kosztuje 1049 zł, po wprowadzonej obniżce powinna spaść do 899 złotych i nawiązać walkę z nowymi sprzętami Samsunga (Galaxy Tab 3) oraz Asusa (MEMO Pad HD 7). Właśnie te firmy coraz łakomie patrzą na rynek tabletów kosztujących mniej niż 1000 zł.

nexus-7-a
REKLAMA

Oczywiście zapewne wszyscy domyślają się, czym ta zmiana ceny jest spowodowana. Od dawna mówi się, że na rynku na dniach powinna pojawić się nowa wersja tabletu Nexus 7. Jest to założenie słuszne, gdyż od premiery obecnego teraz na rynku Nexusa minął rok, a Google zapewnia swoim produktom półtora roku wsparcia. A chyba nikt nie myśli, że twórcy Androida pozbawiliby swój 7-calowy tablet najnowszej wersji swojego systemu operacyjnego, jednocześnie nie wprowadzając na rynek nowego produktu z tej kategorii?

Gwoli przypomnienia wspomnimy, że nowy Nexus 7 ma pojawić się na rynku niebawem i ma być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 600, 2 GB pamięci RAM oraz 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920x1080. Jego cena ma zaczynać się od 199 lub 229 dolarów za model o najmniejszej pojemności (zapewne 8 lub 16 GB).

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA