REKLAMA

Polski Twitter zostanie zamknięty. Allegro zadecydowało o wyłączeniu Blipa i sugeruje migrację na... Wykop

Grupa Allegro zadecydowała o zamknięciu serwisu Blip i zachęca użytkowników do migracji na wykopowego Mikrobloga. Jak to zrobić?

01.07.2013 11.42
koniec blipa
REKLAMA
REKLAMA

Twitter to moja ulubiona społecznościówka w całym internecie. Zanim jednak trafiłem na ćwierkacza i dobrze się tam zadomowiłem, to swoją przygodę zaczynałem od Blipa. To polski odpowiednik zagranicznego serwisu społecznościowego zwanego również mikro-blogowym.

Właścicielem Blipa jest GG. Dzięki czemu serwis mógł się integrować np. z komunikatorem Gadu-Gadu. Osobiście porzuciłem Blipa już jakiś czas temu (w tym samym czasie co GG) i całkowicie przeniosłem się na Twittera. Może dlatego wiadomość o zamknięciu Blipa nie dotknęła mnie znacząco.

Jednak serwis cały czas cieszył się nie najmniejszą popularnością i miał grono wiernych użytkowników, którzy teraz będą musieli pożegnać się z blipowaniem.

Na stronie serwisu zamieszczono komunikat:

Blipowicze będą mogli przejść na Wykop, gdzie utworzą sobie nowe konta lub skorzystają z dotychczasowych. Dodatkowo będą oni mieli możliwość przekopiowania swojej aktywności z Blipa na Mikroblog. Krok ten nie jest obowiązkowy.

Osoby, które nie zdecydują się na przeniesienie konta do Mikroblogów na Wykopie utracą do nich dostęp z dniem 31 sierpnia. Wszystkie konta Blip zostaną wtedy skasowane.

wykop i blip

Wczoraj na Wykopie użytkownicy zauważyli, że jeden z mikroblogowiczów od ponad czterech lat pisał tam sam do siebie. Jego statusy nie były widoczne dla społeczności. Zaczęto żartować, że to specyficzny samotnik, który lubi rozmawiać ze samym sobą. Okazało się jednak, że były to testy związane z migracją kont Blip na Mikrobloga. Dzisiaj administracja opublikowała w tej sprawie stosowne wyjaśnienie.

Aby zmigrować na Wykop należy zalogować się na Blipie i kliknąć w link widoczny w kokpicie.

REKLAMA
koniec blipa migracja na wykop

Koniec Blipa jest o tyle smutny, że mamy do czynienia z kolejnym przykładem, kiedy to polska kopia pomysłu z zagranicy nie przyjęła się w naszym internecie. Po początkowej ekscytacji i chęci poznawania usługi spora część użytkowników zaczęła korzystać z oryginału. Podobnie było chociażby w przypadku Naszej Klasy. Tyle dobrze, że mimo zamknięcia Blipa, użytkownicy mają się gdzie podziać i mogą zmigrować na Wykop lub założyć konto na Twitterze, który jest już obecnie bardzo "polski".

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA