REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Konferencja Google - live blog Spider's Web

Dzisiaj (24 lipca) o godzinie 18:00 czasu polskiego rozpocznie się konferencja Google. Będzie na niej obecny Sundar Pichai, czyli człowiek odpowiedzialny za systemy operacyjne Android oraz Chrome OS. Co zobaczymy w trakcie jego wystąpienia?

24.07.2013
17:53
Konferencja Google – live blog Spider’s Web
REKLAMA

Spekulacji na ten temat jest wiele, ale dwie wydają się najbardziej prawdopodobne. Pierwsza dotyczy nowego tabletu Nexus 7, który już dzisiaj pojawił się w przedsprzedaży w amerykańskim sklepie Best Buy. Wcześniejsze doniesienia wskazywały datę 1 sierpnia jako prawdopodobną premierę sprzętu, ale internetowy sprzedawca twierdzi, że wysyłki rozpoczną się 30 lipca. Tym samym jest spora szansa, że druga generacja Nexusa 7 zostanie pokazana właśnie dzisiaj.

REKLAMA
nexus 7 2

A wraz z tabletem zobaczymy nowego Androida, oznaczonego symbolem 4.3. Co ciekawe, wciąż ma to być wersja Jelly Bean. Już chociażby to pokazuje, że nie należy spodziewać się zbyt wielu nowości. Niektóre funkcje zostaną usprawnione, pojawi się kilka nowych, ale to wszystko, na co możemy liczyć. W licznych pogłoskach i przeciekach najczęściej wspomina się o nowej aplikacji aparatu fotograficznego, nowy oprogramowaniu dla Bluetooth (z obsługą standardu low energy) czy też obsłudze OpenGL ES 3.0. Nowy system na pewno trafi do sprzętów z rodziny Nexus oraz Samsunga Galaxy S4 i HTC One w wersji Google Edition.

Także wczoraj pojawiło się doniesienie o nowym rodzaju urządzenia o nazwie Chromecast. Jeden z redaktorów serwisu DroidLife zauważył, że sprzęt o takiej nazwie znajduje się na liście Google Play. Na razie nie do końca wiadomo, czym Chromecast jest. Pierwsza wersja wskazywała na podłączany do telewizora gadżet do przesyłania obrazu z urządzeń z Androidem. Według kolejnych plotek ma to być nowa usługa telewizyjna. W takim razie dlaczego znalazła się na liście urządzeń? Być może przekonamy się jeszcze dzisiaj.

Wiele osób liczy także na premierę nowego smartfona – Nexusa 5. Też chciałbym, żeby został on zaprezentowany, ale akurat ta plotka wydaje mi się najmniej prawdopodobna. Ale kto wie... Może razem z tabletem zadebiutuje też telefon? Jeśli tak, to najprawdopodobniej zostanie wyposażony w wydajny, czterordzeniowy procesor, ekran Full HD oraz oczywiście czystego Androida w wersji 4.3. Producentem urządzenia może być LG, ale to nic pewnego.

REKLAMA

W tym wpisie poprowadzimy dla Was live bloga, a tuż po jego zakończeniu przygotujemy kolejne wpisy poświęcone nowościom od Google'a.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA