REKLAMA

Comic-Con w pigułce – Duet Batmana i Supermena w kinach, Xbox One i PS4 dla każdego

Comic-Con w San Diego przyniósł wiele nieoczekiwanych i spektakularnych informacji. Organizowana od 1970 roku impreza już dawno przestała zrzeszać tylko i wyłącznie fanów komiksu, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń również dla branży filmowej oraz tej związanej z grami komputerowymi. Co wydarzyło się podczas tegorocznej odsłony targów? Przed Wami lista najciekawszych informacji pochodzących z San Diego.

22.07.2013 13.06
Comic-Con w pigułce – Duet Batmana i Supermena w kinach, Xbox One i PS4 dla każdego
REKLAMA

Superman z Batmanem zaatakują kina

REKLAMA

DC Comics oraz Warner Bros mają ciężki orzech do zgryzienia. Konkurencja w postaci coraz szerszego uniwersum Avengers nie stoi w miejscu, wydając kinowe hity w maszynowym tempie, wzbogacając świat o dodatkowych bohaterów i spójną historię, rozpisaną przez scenarzystów na wiele lat do przodu. DC ma w tym momencie jedynie kapitalne Batmany Nolana oraz Supermana Snydera. Temu drugiemu wiele można zarzucić, ale na tle poprzednich filmów z mężczyzną w pelerynie i czerwonych majtkach, bez wątpienia okazał się sukcesem.

Warner Brothers rozpoczęło budowę wspólnego, wychodzącego poza jeden film uniwersum. Było to widoczne już w trakcie seansu Człowieka ze Stali, kiedy dwójka postaci ściera się ze sobą w kosmosie, uderzając w satelitę z logo Wayne Enterprise. Scenarzyści poszli jeszcze dalej i następny film z mieszkańcem Kryptona pochwali się obecnością Mrocznego Rycerza.

Jako, że odgrywany przez Christiana Bale’a Batman ma się do filmu Zacka Snydera jak pięść do nosa, w Warner Bros po raz kolejny zmieniają wizerunek obrońcy Gotham. Ten będzie teraz nieco bardziej odpowiadał „boskim” mocom Supermana. Z drugiej strony, Człowiek Ze Stali ma stać się bliższy śmiertelnikom, tworząc smaczną dla widza mieszankę intelektu oraz siły.

Zack Snyder, który pojawił się na scenie podczas targów Comic-Con, przytoczył słowa wypowiedziane przez Batmana w komiksie The Dark Knight Returns:

I want you to remember, Clark. In all the years to come, in your most private moments, I want you to remember, my hand at your throat. I want you to remember the one man who beat you.

Pojedynek Supermana i Batmana? To nie byłoby nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że tego typu patent na starcia głównych bohaterów zdał egzamin w przypadku wcześniej wspomnianych Avengersów. Na koniec występu Snydera pojawiło się nowe logo produkcji, które, dając wiarę obecnym podczas wydarzenia, wywołało wręcz histeryczne reakcje.

Film World of Warcraft w produkcji

Podczas panelu Warner Bros nowy Superman z udziałem Mrocznego Rycerza nie był jedynym filmem, który wzbudził poruszenie wśród widowni. W czasie konferencji został wyemitowany pierwszy zwiastun (teastr trailer jak kto woli) kinowego World of Wacraft. Niestety, na ten moment nie ostały się żadne materiały pokazujące produkcję Legendary w akcji. Ci, którzy widzieli krótki filmik na własne oczy, mówią o rycerzu w zbroi, który na zdewastowanych ziemiach rusza do walki z orkami.

Za produkcję odpowiada Duncan Jones. Syn Davida Bowiego zadebiutował udanym Kodem Nieśmiertelności, wdzierając się do branży animacją krótkometrażową pod tytułem Moon. Kinowy World of Warcraft zadebiutuje w 2014 roku.

Kontroler Xboksa One idealny dla gier wyścigowych

Tak twierdzi CEO Turn 10 Studios, Dan Greenawalt. Nic w tym dziwnego, Dan i jego ekipa odpowiada za nadchodzącą Forzę Motorsport 5, która zostanie wydana tylko i wyłącznie na Xbox One. Z drugiej strony, warto przyjrzeć się, co takiego wyjątkowego jest w kontrolerze Microsoftu.

Chodzi o wibracje. Te mają być tak istotną częścią rozgrywki, jak nigdy wcześniej. Dzięki dodatkowym silnikom wbudowanym w triggery, gracz poczuje drżenie konkretnej części kontrolera. Co za tym idzie,  immersja podczas wjazdu jedną stroną pojazdu na trawę bądź boczna stłuczka z innym graczem będzie odpowiednio zasygnalizowana wibracjami danej strony pada. Dzięki temu wydarzenia dziejące się na ekranie będą znacznie bardziej odpowiadać doznaniom, jakie poczujemy trzymając w dłoniach sprzęt Microsoftu. Zwykła kosmetyka, ale w dobrym wydaniu.

Xbox One oraz PlayStation 4 dla każdego ze zwiedzających

Podczas targów Comic-Con giganci odpowiedzialni za nadchodzące konsole oddali w ręce graczy wiele stanowisk, na których każdy mógł przetestować nadchodzące produkcje w akcji. Odwiedzający San Diego mogli zagrać w Driveclub, Snack oraz Octodad przygotowane z myślą o PlayStation 4.

Z tej perspektywy znacznie bardziej ciekawe wydawały się stanowiska Microsoftu. Gigant z Redmond udostępnił Ryse: Son of Rome, Killer Instinct oraz Dead Rising 3. Ciekawe, czy i tym razem produkcje dedykowane platformie Microsoftu były uruchamiane na komputerach stacjonarnych?

Uroku całej sytuacji dodawał fakt, że zarówno stanowiska z Xbox One, jak i te z PS4, znajdowały się w tym samym pomieszczeniu. Pracownicy konkurencyjnych molochów  mieli siebie na wyciągnięcie ręki, lecz nie doszło do żadnych incydentów.

Najpierw komiksy, później gry

Podczas Comic-Con mogliśmy dowiedzieć się o nadchodzących komiksach na podstawie gier. Tak oto przed pojawieniem się kolejnej odsłony kapitalnego Tomb Raider, Lara dostanie swoją obrazkową opowieść, która będzie pomostem pomiędzy udanym powrotem serii do życia a nadchodzącą, owianą nimbem tajemnicy produkcją.

Swój komiks dostanie także kapitalne, cenione przez krytyków i graczy The Last of Us, wydane na konsolę PlayStation 3. Papierowe przygody Ellie, głównej bohaterki gry, będą opowiadać historię sprzed wydarzeń znanych z produkcji Naughty Dog. Kolejne komiksy dostanie również seria Halo, także biorąc na tapetę płeć piękną. Halo: Initiation przedstawi historię Spartanki Sarah Palmer.

Serialowy Mortal Kombat powróci, kinowa produkcja w drodze

Pamiętacie internetowy serial Mortal Kombat, który powstał po zaskakująco udanym zwiastunie, który stworzył jeden z pracowników hollywoodzkiej branży? Legacy zebrało bardzo rozbieżne recenzje, zyskując sobie zarówno wielu zwolenników, jak również wrogów. Mimo tego, wydaną za pomocą Machinimy serię obejrzało pond 70 milionów osób i sam ten fakt wystarczy, aby prace nad kolejnymi odcinkami ruszyły pełną parą.

REKLAMA

Mortal Kombat: Legacy powróci niebawem, natomiast na Comin-Con wyświetlany był zwiastun nadchodzącej produkcji. Historia stojąca za drugim sezonem po raz kolejny przedstawi konflikt między Sub-Zero oraz Scorpionem. Ciekawy wydaje się wątek Liu-Kanga, bohatera filmu w 1995 roku. Tym razem azjatycki wojownik zostanie postacią szarą i nieprzewidywalną, bez wyraźnej przynależności do strony prezentowanej przez boga piorunów Raidena i spółkę.

Co więcej, niezmienny reżyser serialu, Kevin Tancharoen, został zatrudniony przez Warner Bros jako reżyser kinowej adaptacji. Niestety,  nie wiadomo nic więcej na temat tego przedsięwzięcia, poza jego domyślną premierą - ta ma nastąpić dopiero w 2015 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA