Gry  / Artykuł

Comic-Con w pigułce – Duet Batmana i Supermena w kinach, Xbox One i PS4 dla każdego

Comic-Con w San Diego przyniósł wiele nieoczekiwanych i spektakularnych informacji. Organizowana od 1970 roku impreza już dawno przestała zrzeszać tylko i wyłącznie fanów komiksu, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń również dla branży filmowej oraz tej związanej z grami komputerowymi. Co wydarzyło się podczas tegorocznej odsłony targów? Przed Wami lista najciekawszych informacji pochodzących z San Diego.

Superman z Batmanem zaatakują kina

batman superman 2

DC Comics oraz Warner Bros mają ciężki orzech do zgryzienia. Konkurencja w postaci coraz szerszego uniwersum Avengers nie stoi w miejscu, wydając kinowe hity w maszynowym tempie, wzbogacając świat o dodatkowych bohaterów i spójną historię, rozpisaną przez scenarzystów na wiele lat do przodu. DC ma w tym momencie jedynie kapitalne Batmany Nolana oraz Supermana Snydera. Temu drugiemu wiele można zarzucić, ale na tle poprzednich filmów z mężczyzną w pelerynie i czerwonych majtkach, bez wątpienia okazał się sukcesem.

Warner Brothers rozpoczęło budowę wspólnego, wychodzącego poza jeden film uniwersum. Było to widoczne już w trakcie seansu Człowieka ze Stali, kiedy dwójka postaci ściera się ze sobą w kosmosie, uderzając w satelitę z logo Wayne Enterprise. Scenarzyści poszli jeszcze dalej i następny film z mieszkańcem Kryptona pochwali się obecnością Mrocznego Rycerza.

Jako, że odgrywany przez Christiana Bale’a Batman ma się do filmu Zacka Snydera jak pięść do nosa, w Warner Bros po raz kolejny zmieniają wizerunek obrońcy Gotham. Ten będzie teraz nieco bardziej odpowiadał „boskim” mocom Supermana. Z drugiej strony, Człowiek Ze Stali ma stać się bliższy śmiertelnikom, tworząc smaczną dla widza mieszankę intelektu oraz siły.

batman superman logo

Zack Snyder, który pojawił się na scenie podczas targów Comic-Con, przytoczył słowa wypowiedziane przez Batmana w komiksie The Dark Knight Returns:

I want you to remember, Clark. In all the years to come, in your most private moments, I want you to remember, my hand at your throat. I want you to remember the one man who beat you.

Pojedynek Supermana i Batmana? To nie byłoby nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że tego typu patent na starcia głównych bohaterów zdał egzamin w przypadku wcześniej wspomnianych Avengersów. Na koniec występu Snydera pojawiło się nowe logo produkcji, które, dając wiarę obecnym podczas wydarzenia, wywołało wręcz histeryczne reakcje.

Film World of Warcraft w produkcji

world of warcraft

Podczas panelu Warner Bros nowy Superman z udziałem Mrocznego Rycerza nie był jedynym filmem, który wzbudził poruszenie wśród widowni. W czasie konferencji został wyemitowany pierwszy zwiastun (teastr trailer jak kto woli) kinowego World of Wacraft. Niestety, na ten moment nie ostały się żadne materiały pokazujące produkcję Legendary w akcji. Ci, którzy widzieli krótki filmik na własne oczy, mówią o rycerzu w zbroi, który na zdewastowanych ziemiach rusza do walki z orkami.

Za produkcję odpowiada Duncan Jones. Syn Davida Bowiego zadebiutował udanym Kodem Nieśmiertelności, wdzierając się do branży animacją krótkometrażową pod tytułem Moon. Kinowy World of Warcraft zadebiutuje w 2014 roku.

Kontroler Xboksa One idealny dla gier wyścigowych

Tak twierdzi CEO Turn 10 Studios, Dan Greenawalt. Nic w tym dziwnego, Dan i jego ekipa odpowiada za nadchodzącą Forzę Motorsport 5, która zostanie wydana tylko i wyłącznie na Xbox One. Z drugiej strony, warto przyjrzeć się, co takiego wyjątkowego jest w kontrolerze Microsoftu.

xbox one pad

Chodzi o wibracje. Te mają być tak istotną częścią rozgrywki, jak nigdy wcześniej. Dzięki dodatkowym silnikom wbudowanym w triggery, gracz poczuje drżenie konkretnej części kontrolera. Co za tym idzie,  immersja podczas wjazdu jedną stroną pojazdu na trawę bądź boczna stłuczka z innym graczem będzie odpowiednio zasygnalizowana wibracjami danej strony pada. Dzięki temu wydarzenia dziejące się na ekranie będą znacznie bardziej odpowiadać doznaniom, jakie poczujemy trzymając w dłoniach sprzęt Microsoftu. Zwykła kosmetyka, ale w dobrym wydaniu.

Xbox One oraz PlayStation 4 dla każdego ze zwiedzających

Podczas targów Comic-Con giganci odpowiedzialni za nadchodzące konsole oddali w ręce graczy wiele stanowisk, na których każdy mógł przetestować nadchodzące produkcje w akcji. Odwiedzający San Diego mogli zagrać w Driveclub, Snack oraz Octodad przygotowane z myślą o PlayStation 4.

Z tej perspektywy znacznie bardziej ciekawe wydawały się stanowiska Microsoftu. Gigant z Redmond udostępnił Ryse: Son of Rome, Killer Instinct oraz Dead Rising 3. Ciekawe, czy i tym razem produkcje dedykowane platformie Microsoftu były uruchamiane na komputerach stacjonarnych?

Uroku całej sytuacji dodawał fakt, że zarówno stanowiska z Xbox One, jak i te z PS4, znajdowały się w tym samym pomieszczeniu. Pracownicy konkurencyjnych molochów  mieli siebie na wyciągnięcie ręki, lecz nie doszło do żadnych incydentów.

Najpierw komiksy, później gry

tomb raider steam

Podczas Comic-Con mogliśmy dowiedzieć się o nadchodzących komiksach na podstawie gier. Tak oto przed pojawieniem się kolejnej odsłony kapitalnego Tomb Raider, Lara dostanie swoją obrazkową opowieść, która będzie pomostem pomiędzy udanym powrotem serii do życia a nadchodzącą, owianą nimbem tajemnicy produkcją.

Swój komiks dostanie także kapitalne, cenione przez krytyków i graczy The Last of Us, wydane na konsolę PlayStation 3. Papierowe przygody Ellie, głównej bohaterki gry, będą opowiadać historię sprzed wydarzeń znanych z produkcji Naughty Dog. Kolejne komiksy dostanie również seria Halo, także biorąc na tapetę płeć piękną. Halo: Initiation przedstawi historię Spartanki Sarah Palmer.

Serialowy Mortal Kombat powróci, kinowa produkcja w drodze

mortal kombat legacy

Pamiętacie internetowy serial Mortal Kombat, który powstał po zaskakująco udanym zwiastunie, który stworzył jeden z pracowników hollywoodzkiej branży? Legacy zebrało bardzo rozbieżne recenzje, zyskując sobie zarówno wielu zwolenników, jak również wrogów. Mimo tego, wydaną za pomocą Machinimy serię obejrzało pond 70 milionów osób i sam ten fakt wystarczy, aby prace nad kolejnymi odcinkami ruszyły pełną parą.

Mortal Kombat: Legacy powróci niebawem, natomiast na Comin-Con wyświetlany był zwiastun nadchodzącej produkcji. Historia stojąca za drugim sezonem po raz kolejny przedstawi konflikt między Sub-Zero oraz Scorpionem. Ciekawy wydaje się wątek Liu-Kanga, bohatera filmu w 1995 roku. Tym razem azjatycki wojownik zostanie postacią szarą i nieprzewidywalną, bez wyraźnej przynależności do strony prezentowanej przez boga piorunów Raidena i spółkę.

Co więcej, niezmienny reżyser serialu, Kevin Tancharoen, został zatrudniony przez Warner Bros jako reżyser kinowej adaptacji. Niestety,  nie wiadomo nic więcej na temat tego przedsięwzięcia, poza jego domyślną premierą - ta ma nastąpić dopiero w 2015 roku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst