REKLAMA

Znamy polskie ceny telewizorów 4K od Sony, do sklepów trafił też gigant Sharpa

W sklepach dostępna jest już szeroka gama tegorocznych modeli telewizorów od wszystkich znanych producentów. Lada moment w sprzedaży pojawią się też telewizory 4K i prawdziwe olbrzymy. Znamy już ich ceny.

03.06.2013 08.43
Znamy polskie ceny telewizorów 4K od Sony, do sklepów trafił też gigant Sharpa
REKLAMA

Telewizor można kupić za 999 złotych i to już nie tylko marki orion czy ok, ale na przykład Toshiby czy LG. Jednak w Polsce bez większych problemów dostaniemy też telewizory za kilkadziesiąt tysięcy złotych. To głównie zeszłoroczne 84-calowe giganty z ultrawysoką rozdzielczością – LG za niecałe 80 tysięcy złotych i Sony za 100 tysięcy złotych. Wysokie ceny za pionierskie modele nie odstraszyły potencjalnych klientów, a generalnie miały być bardziej prężeniem muskułów, bardziej pokazem siły niż sprzedażowym hitem. Pierwsze modele 4K dla ludu będą debiutowały dopiero teraz.

REKLAMA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami to Sony wprowadza telewizory 4K w cenach porównywalnych do standardowych modeli. Pojawiły się one już na stronach sklepu RTV EURO AGD. Mniejszy 55-calowy model X9000 kosztuje 16 999 złotych, natomiast 65-calowy telewizor z tej serii będzie można nabyć za 26 999 złotych. To wciąż drogo, ale porównywalnie do ceny zeszłorocznego modelu Sony hx955. Topowy telewizor Samsunga na ten rok 55-calowy F8500 kosztuje 11 499 złotych, a nie oferuje on ultrawysokiej rozdzielczości. Referencyjna plazma Panasonic ZT60 o przekątnej 60-cali to wydatek 18 tysięcy złotych, i tu także nie ma mowy o 4K.

Nowe urządzenia Sony z serii X9000 stają się modelami, które będą z powodzeniem znajdować nabywców. Może nie na szeroką skalę w Polsce, ale w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej. Tam ekrany te powinny wkrótce zagościć u zamożniejszych nabywców. Pytaniem otwartym pozostaje co na nich oglądać, skoro brakuje treści?

Poza tym dwoma zachwycającymi telewizorami 4K w ofercie RTV EURO AGD pojawił się jeszcze jeden niezwykle ciekawy model. To Sharp LC-90LE757E, czyli największy telewizor sprzedawany na szeroką skalę. Jego startowa cena na stronach euro.com.pl to 56 999 złotych. Bardzo drogo, ale telewizor też jest bardzo duży. Niestety w tak dużej przekątnej nie zobaczymy ultrawysokiej rozdzielczości, a byłaby wskazana. Sharp dopiero latem planuje wprowadzenie pierwszych telewizorów UHDTV i to na razie tylko na rynek japoński.

Sharp-2013-6

Osoby pragnące zasmakować ultrawysokiej rozdzielczości na mniejszych przekątnych i technologii rozwijanej przez Sharpa wkrótce będą mogły sięgnąć po monitor Asusa. Ten 31,5-calowy sprzęt będzie prezentowany na rozpoczynających się targach Computex w Taipei. Ciekawe jest nie tylko to, że posiada rozdzielczość 4K ale także zastosowanie technologii IGZO (indium gallium zinc oxide - Ind, Gal, Cynk, Tlen). Technologia ta pozwala między innymi na zredukowanie poboru energii.

REKLAMA

Nie da się ukryć faktu, że nadchodzą nowe, gigantyczne telewizory i całkiem spore monitory. Na dziś rozwiązania te są drogie, jednak z każdym rokiem będą tanieć i zapewne szybko staną się dość powszechne. Co ważne, nawet takie dość ekskluzywne sprzęty bez trudu znajdziemy na polskim rynku wraz ze światową premierą, a to jeszcze parę lat temu było praktycznie niemożliwe.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA