REKLAMA

PlayStation 4 w 3D. Przyjrzyj się z bliska najnowszej konsoli Sony

Konsole nadchodzącej generacji posiadają wiele wspaniałych, ale i kontrowersyjnych rozwiązań. Duża część komentatorów jest również zdania, że nie grzeszą przy tym urodą. Zarówno XONE jak i PS4 uważane są za najbrzydszą generację maszyn do grania, z jaką mieliśmy do czynienia. Słusznie?

15.06.2013 17.12
PlayStation 4 w 3D. Przyjrzyj się z bliska najnowszej konsoli Sony
REKLAMA
REKLAMA

W myśl oświeceniowego „ mędrca szkiełka” warto samemu dokonać oceny, przyglądając się konsolom z każdego kąta, z każdej odległości i z każdej strony. O tym, że w sieci pojawił się model 3D nowego Xbox One, pisaliśmy jakiś czas temu. Podczas konferencji E3 w końcu zobaczyliśmy również PlayStation 4. Gracze zdają się nie być zachwyceni.

PS4 3D

Co pokazuje ten model? Po pierwsze, PS4 to naprawdę małe urządzenie w porównaniu do konkurencyjnego produktu Microsoftu. Po drugie, zaprezentowany pad nie zachwyca. Chociaż dotykowy panel będzie miłym urozmaiceniem i ułatwieniem podczas rozgrywki oraz korzystania z konsoli, jego umieszczenie i wykonanie budzi sprzeczne odczucia. O ile w PS Vita panel jest bardzo ładny, w tym przypadku ciężko napisać coś podobnego. Pod tym względem rozwiązanie zaproponowane przez Microsoft wciąż wydaje się być najlepsze, nawet pomimo braku dotykowych funkcji ich kontrolera.

Moje obawy budzą również dwa gniazda USB 3.0, zamontowane z przodu obudowy. Ich bliskość oraz umiejscowienie w „szczelinie” pomiędzy wystającymi elementami może uniemożliwić korzystanie z większych pendrive’ów.

playstation 4 specyfikacja
REKLAMA

PlayStation 4 waży około 2,8 kilograma. Ma 275 milimetrów wysokości, 53 milimetry grubości oraz jest długie na 305 milimetrów. Na ten moment cena PS4 w polskich sklepach przyjmujących zamówienia przedpremierowe wynosi 1699 PLN, czyli o 400 PLN mniej od ceny Xbox One (Muve.pl). Premiera nowej konsoli Sony zaplanowana jest na tegoroczny okres świąteczny.

Podobny model 3D konsoli Microsoftu, wraz z nowym Kinectem, znajdziecie w tym miejscu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA