REKLAMA

Kolejny powód, by nie kupić Xboksa One

Xbox One pojawi się w tym roku w 21 krajach, wśród których nie znalazła się Polska. Fani nowej konsoli Microsoftu zapewne nie przejęli się tą informacją, gdyż myśleli, że niemieckie egzemplarze konsoli pojawią się też w polskich sklepach. Okazuje się, że kupno takiej konsoli za granicą może nie mieć najmniejszego sensu, gdyż nie zadziała ona w naszym kraju.

13.06.2013 16.16
Kolejny powód, by nie kupić Xboksa One
REKLAMA

Oznacza to, że możliwość grania na nowej konsoli Microsoftu Polacy będą mieć dopiero w przyszłym roku. Jest tak, gdyż nowa usługa Xbox Live stworzona z myślą o Xboksie One pojawi się tylko w krajach, w których ma zadebiutować tenże. Dla przypomnienia, należą do nich Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

REKLAMA
xbox one controller

Na Twitterze Microsoft zdaje się sugerować też, że założenie konta na inny kraj nie pomoże uzyskać dostępu do konta Xbox Live, a co za tym idzie, nie pozwoli korzystać z konsoli Microsoftu nowej generacji. Jest to kolejna duża wpadka Microsoftu na tym polu. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że Microsoft Xbox One będzie miał ograniczenia dotyczące obrotu używanymi grami oraz do korzystania z niego będzie konieczne podłączenie go do Internetu. Kolejne ograniczenie nowego Xboksa to przymus posiadania podłączonej kamery Kinect.

ex7f7ks-500×713
REKLAMA

Jak na razie Microsoft robi wszystko, by nikt nie kupił jego konsoli. Sam w ciemno mogę powiedzieć, że w Polsce większość osób nabędzie Playstation 4. Ogromny wpływ na to będą mieć nie tylko liczne ograniczenia wprowadzanie przez Microsoft i początkowy brak dostępności konsoli, ale również (a może i przede wszystkim) niższa cena, która wynosi 1699 zł (399 Euro) za podstawowy wariant konsoli, podczas gdy Xbox One kosztuje 499 Euro, co powinno się przełożyć na 2099 złotych.

Żródło: Neogaf

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA