REKLAMA

Stopklatka TV z imponującą wizją

Stopklatka TV to jeden z kanałów filmowych ubiegających się o miejsce na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej. W kwietniu zapowiedziano, że kanał wykorzysta HbbTV, czyli telewizję hybrydową. Teraz poznajemy szczegóły tego rozwiązania, zapowiada się niezwykle interesująco.

28.05.2013 11.34
Stopklatka TV z imponującą wizją
REKLAMA

HbbTV to specjalnie przygotowane serwisy internetowe bazujące na html5 wyświetlane na ekranie telewizora na konkretnym kanale. Obecnie taką usługę oferuje TVP oraz Eska TV. Choć serwisy te są dość rozbudowane, to nie oferują one raczej niezwykłych możliwości, najciekawiej prezentuje się dostęp do materiałów wideo.

REKLAMA

Pozostali gracze obecni już na rynku raczej nie są zainteresowani rozwiązaniami hybrydowej telewizji, choć zarówno Polsat jak i TVN mogliby ze spokojem i w dość łatwy sposób zaimplementować w ten sposób swoje usługi VOD. Przyszłość telewizyjnej rozrywki w HbbTV upatrują sobie przedstawiciele Stopklatki, która walczy w konkursie KRRiT o miejsce w pierwszym multipleksie.

Na kanale Stopklatka.tv miałby pojawić się serwis VOD, łatwy dostęp do informacji o obsadzie emitowanego filmu, dostęp do zwiastunów, dodatkowe informacje o filmie, proste sondy czy możliwość oceniania filmów i dzielenia się tymi informacjami w serwisach społecznościowych. Na demonstracyjnym filmie widzimy także czat oraz zmyślny sposób na komercjalizację usługi przez sklep, w którym będzie można nabyć produkty z filmów.

Wizja Stopklatki jest niezwykle zacna, trochę obawiam się o finalne wykonanie. Chociażby czatowanie przy użyciu pilota od telewizora to pomyłka, a baza informacji dla konkretnego filmu musi być naprawdę imponująca by była przydatna dla widzów. Nie mam jednak wątpliwości, że tak właśnie powinna wyglądać telewizja przyszłości. Bogate HbbTV oraz zbliżone funkcje w aplikacji na tablety i smartfony - tego oczekuje od stacji telewizyjnych. Na razie HbbTV w naszym kraju jest w powijakach, a start Stopklatki wciąż stoi pod znakiem zapytania.

HbbTV
REKLAMA

Telewizja hybrydowa niesie za sobą olbrzymi potencjał nie tylko od strony dodatkowych materiałów dla widza, ale także jest szansą na stworzenie nowych formatów reklamowych. Nie może to jednak ograniczać się do samych reklam jak ma to miejsce w TVP, w HbbTV można posunąć się o krok dalej i postawić klienta przed natychmiastową możliwością zakupu.

HbbTV wciąż czeka na rozwój w Polsce, może pomóc w tym Stopklatka, która ma imponującą wizję i sama w sobie zapowiada się być atrakcyjnym kanałem. Na razie to jednak dość niepewna przyszłość.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA