REKLAMA

Casetop zamieni każdy smartfon w laptopa

Pomysłów i patentów na to, jak przeistoczyć smartfon w komputer jest wiele. Kolejnym z nich jest Casetop, który pojawił się w serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Pomysł wydaje się ciekawy, gdyż smartfony powoli zbliżają się swoją wydajnością do komputerów.

08.05.2013 07.03
Casetop zamieni każdy smartfon w laptopa
REKLAMA

Przyszłość wydaje się być bardzo prosta i niezmienna od lat. Smartfony mają zastąpić nam komputery. Wizja ta jest utopijna i chyba (na szczęście) nigdy się nie ziści. Mimo to powstają kolejne projekty akcesoriów i urządzeń jak Asus Padfon, które mają sprawić, że nie będziemy chcieli korzystać z naszego laptopa. Również wszelkiej maści minikomputery w formie pendrive’a czy też nawet bransoletki noszonej na ręce mają sprawić, że komputer osobisty będzie naprawdę osobisty i zawsze będziemy mieli go dosłownie na ręce.

REKLAMA

Kolejną próbą, która moim zdaniem zakończy się klęską jest projekt Casetop. Jego twórca szuka finansowania w serwisie finansowania społecznościowego Kickstarter. Casetop to pomysł, by w łatwy sposób móc zamienić niemal dowolny smartfon w komputer przypominający laptopa. Niezależnie czy korzystamy z Nexusa 4, iPhone’a 5 czy BlackBerry Z10 możemy do tego urządzenia podłączyć nasz telefon i korzystać z niego niemal tak, jak czynimy to w przypadku tradycyjnego komputera.

Casetop oferuje obecnie ekran o przekątnej 11,1 cala oraz rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, wbudowaną baterię zasilającą ekran oraz smartfon. Oczywiście znajdziemy tam też pełną klawiaturę i wbudowane głośniczki. Komplet złączy w tym HDMI, MHL czy gniazdo słuchawkowe. To wszystko ma charakteryzować się niewielką wagą i kompaktowymi rozmiarami. W zależności od tego, ile środków finansowych uda się twórcy tego projektu zebrać, tak też model produkcyjny Casetop może zostać wyposażony m.in. w dotykowy ekran o rozdzielczości Full HD.

casetop-kickstarter-smartfony-smartfon-iphone-android-blackberry-komputer-1

W serwisie Kickstarter twórca tego pomysłu chce zebrać minimum 300 tysięcy dolarów na jego realizację. Na 26 dni przed końcem zbiórki na wirtualnym koncie jest ponad 56 tysięcy dolarów od 261 osób. Możliwe, że uda się zebrać konieczną kwotę, jednak Casetop tanim akcesorium nie jest i raczej nie będzie, gdyż obecnie jest wyceniony na 250 dolarów.

Co by nie mówić - jest to dosyć nieudolna próba przeistoczenia smartfona w komputer. Problemem jest zarówno cena Casetopu, jak i wątpliwa wygoda jego używania w przypadku aplikacji stworzonych na potrzeby smartfonów. Znacznie bardzie sensownie wyglądają próby tworzenia dedykowanych klawiatur do tabletów, przy pomocy których można korzystać z aplikacji specjalnie dla nich tworzonych.

REKLAMA
casetop-kickstarter-smartfony-smartfon-iphone-android-blackberry-komputer-2

Pomysłów na zastąpienie komputera przybywać będzie w najbliższym czasie, w miarę jak rosnąć będzie wydajność oraz wielkość przekątnej ekranów w smartfonach. Casetop, mimo zachwytów wielu osób jest ciekawostką, gadżetem, z jakim fajnie będzie się pokazać, a już nie koniecznie wygodnie pracować. Pomijając wysoką cenę Asusa Padfona czy Asus Transformer Pad to tego typu hybrydy mają znacznie większy sens niż inwestowanie niemałych w sumie pieniędzy w dodatkowy ekran i klawiaturę do smartfona.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA