REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Red Bull Mobile No Limits - oto odpowiedź Play'a na nju mobile!

26.04.2013
9:44
Red Bull Mobile No Limits – oto odpowiedź Play’a na nju mobile!
REKLAMA

Wczoraj nowa sieć nju mobile (a raczej sieć-dziecko Orange) zaprezentowała swoją ofertę pozwalającą na nieograniczone wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości tekstowych i multimedialnych oraz przeglądanie Internetu za jedyne 57 złotych miesięcznie. Chwilę potem Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, ogłosił, że Red Bull Mobile, sieć zależna od Play'a, już dziś przedstawi odpowiedź na tę ofertę. Oto ona.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że oferta Red Bull Mobile wydaje się być znacznie bardziej przejrzysta. O ile nju mobile ogłosił maksymalne stawki jakie ogłosimy i dodał, że wydamy tylko tyle, ile wygadamy, ale nie więcej niż 29 zł za rozmowy, 9 zł za SMS-y i 19 zł za Internet, tak Play postanowił ustanowić sztywną opłatę, za którą otrzymamy nielimitowane rozmowy lub rozmowy i SMS-y. Jest to posunięcie mniej korzystne dla klienta, ale lepsze dla firmy. Według mnie będzie też skuteczniejsze, gdyż jest znacznie łatwiejsze do wytłumaczenia.

Red Bull zaprezentował dwie oferty. Pierwsza z nich to Red Bull No Limits 29,5, która oferuje klientom nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, brak zobowiązań (prawdopodobnie chodzi o umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia), darmowy dostęp do YouTube’a, Facebooka, NK oraz Świata Red Bulla. W tym przypadku wysłanie wiadomości tekstowej kosztuje 18 groszy. Druga oferta to Red Bull No Limits 39,5, która dodatkowo do tego dodaje darmowe SMS-y (tylko na telefony komórkowe). Wnikliwi pewnie zauważyli, że nic nie napisałem tutaj o pakiecie dostępu do danych. Nie jest to przypadek, gdyż operator udostępnia tu jedynie pakiet o wielkości 50 MB, który tak naprawdę da się wykorzystać w jeden dzień. Nic nie wiadomo o możliwości dokupowania pakietów, ale jeśli Red Bull Mobile pozostanie przy starszym cenniku, to będziemy mieć możliwość dokupowania pakietów 333 MB za 11 zł oraz 666 MB za 16 zł. Oznacza to, że za pakiet mający ok. 1 GB (moim zdaniem wartość minimalna do komfortowego korzystania z sieci) zapłacimy dodatkowe 27 zł.

Red Bull No Limits 1

Więcej szczegółów oferty przedstawimy później, gdy zostanie ona oficjalnie zaprezentowana oraz gdy pojawią się dotyczące jej regulaminy oraz opcje dokupowania różnego rodzaju pakietów. Jak na razie nie możemy jej jednoznacznie ocenić, ale biorąc pod uwagę ceny rozmów i SMS-ów, jest ona minimalnie mniej atrakcyjna od nju mobile, za które możemy zapłacić mniej jeśli nie wykorzystamy danego pułapu minut i która oferuje nam stosunkowo duży pakiet dostępu do Internetu. Oprócz tego nju mobile ma też w swoim portfolio taryfę na kartę, z kolei Red Bull Mobile nie wprowadził nowej oferty tego typu. To w połączeniu z bardzo małymi pakietami internetowymi może sprawić, że sieć ta nie powalczy o młodych użytkowników, którzy nie mogą lub nie chcą wiązać się kontraktem z jakimkolwiek operatorem.

REKLAMA

Źródło: Red Bull Mobile

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA