REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

A Play odpowiada na ofertę nju mobile (Orange)!

Świeża oferta Orange dostępna pod nową marką nju mobile została bardzo ciepło przyjęta przez obserwatorów rynku. Teraz wszyscy zainteresowani z uwagą spoglądają na Play, gdyż fioletowy operator przygotowuje swoją odpowiedź.

25.04.2013
14:53
A Play odpowiada na ofertę nju mobile (Orange)!
REKLAMA
REKLAMA

Przed chwilą do przedstawicieli mediów Play rozesłał taką oto wiadomość:

Nie sprecyzowano czy nowa oferta będzie. Obecnie możemy tylko gdybać.

Nowa oferta Orange zagościła na rynku pod nową marką nju mobile. Play również jest w posiadaniu podobnego tworu i jest nim oferta Red Bull Mobile. Jako abonent tej sieci po cichu liczę na to, że to właśnie oferta RBM zostanie odświeżona. Play chcąc rywalizować z nowym graczem, zapewne skupi się jednak na dopracowaniu swojej obecnej oferty. Aby dorównać nju mobile P4 powinno przebudować swoje oferty abonamentowe jak i te na kartę.

Tuż po prezentacji nju mobile Marcin Gruszka, Rzecznik Prasowy Play, żartował sobie na Faceboooku ze sposobu w jaki Orange zobrazowało operatora P4. Jestem ciekaw czy dobre humory nadal będą dopisywały podczas dzisiejszej relacji z siedziby firmy.

gruszka na fb

Jedno jest pewne. Zainteresowanie odpowiedzią Play było na tyle duże, że blog operatora ugiął się pod naporem liczby odwiedzających go osób. Tylko u nielicznych zainteresowanych strona działa jeszcze normalnie.

Strona blogplay.pl nadal leży. Zastanawiając się nad tym co pokaże dzisiaj Play zaczynam wracać ku pierwszej myśli, czyli zmianie oferty Red Bull Mobile. Marka RBM mogłaby śmiało konkurować z "młodzieżową" marką nju mobile. Obie firmy celują tymi produktami w podobną grupę odbiorców. Dodatkowo trzeba pamiętać, że Play zorganizował teraz ogromną kampanię marketingową z gwiazdami sportu i telewizji. Wszystkie spoty promują Formułę 4.0. Wprowadzenie nowej oferty do Play, wiązałoby się ze zmianą strategii i potrzebą nakręcenia wszystkich reklamówek od nowa. Prawdopodobnie P4 nie zdecyduje się na taki krok, gdyż musiałoby zapłacić wszystkim gwiazdom ponowne wynagrodzenie.

Oferta Red Bull Mobile już teraz jest całkiem przyzwoita. Za doładowania dostajemy darmowy internet np. za 50zł bonusowa paczka transferu 2 GB. Specjalnym kodem, po doładowaniu konta, można aktywować darmowe SMSy do wszystkich sieci. Do tego od jakiegoś czasu jest też darmowy YouTube. Połączenie z tą witryną nie pobiera nam transferu. O aktualizację proszą się jednak stawki za połączenia. 29 gr za minutę to całkiem sporo jak na obecne realia polskiego rynku usług telekomunikacyjnych.

redbullmobile na karte

Play podał nowy link do transmisji http://www.streamonline.biz/pages/play/.

Miałem nosa! Wszystko wskazuje na to, że za moment Play przedstawi nam nową ofertę Red Bull Mobile!

nowa oferta red bull mobile

Transmisja wystartowała. Marcin Gruszka zapowiada nową ofertę. Jutro na stronie RedBullMobile.pl zaprezentują szczegóły. Dzisiaj dowiedzieliśmy się tylko tego, że abonament (?) będzie wynosił 29,50 zł, a oferta będzie zawierała wiele smaczków i ficzerów. Transmisja się zakończyła.

red bull mobile no limits

To była najdziwniejsza relacja z "konferencji" operatora jaką miałem okazję oglądać i komentować. Nie spodziewałem się, że odświeżam stronę bloga Play przez ponad pół godziny, aby usłyszeć tyle informacji ile można zmieścić w jednym tweecie lub SMSie. Dział marketingu Play, który rozesłał maila z zaproszeniem do oglądania relacji zrobił mnie i wszystkich dziennikarzy oraz blogerów w konia. Przykro mi, gdyż szanuję swój czas i mogłem przez te pół godziny iść na spacer z psem, porzucać mu frisbee i pstryknąć kilka fotek na Instagrama.

REKLAMA

Wracając do tego czegoś co Pan Gruszka przygotował dla nas dzisiaj. Nowa oferta Red Bull Mobile będzie. To już pewne. Promocja nazywa się No Limits i jak sama nazwa sugeruje powinna nam zapewnić nieograniczony dostęp do połączeń głosowych, wiadomości SMS i internetu. Już teraz w RBM mamy nielimitowany internet. Po każdym doładowaniu dostajemy bonus od 10 MB do 2 GB, po wykorzystaniu których prędkość transmisji spada, ale nie ponosimy już dodatkowych kosztów. Słabą stroną ofert Red Bulla są stawki za połączenia i SMSy, ale właśnie to powinno się zmienić na lepsze. Szczegóły już jutro.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA