REKLAMA

Wiedziałam, że tak się stanie! Zaprojektuj i zamów sobie wyrób garncarski w polskiej grze

Let's Create! Pottery to jedna z najciekawszych polskich gier mobilnych, która podbiła serca milionów użytkowników na całym świecie. Projektowanie ceramiki wydaje się dziwne, ale w Pottery przeradza się w przyjemny, odstresowujący proces. Kwestią czasu było, kiedy projekty będzie można przekształcić w fizyczne przedmioty. Stało się, a wszystko z pomocą serwisu do drukowania 3D Sculpteo!

04.03.2013 11.44
Wiedziałam, że tak się stanie! Zaprojektuj i zamów sobie wyrób garncarski w polskiej grze
REKLAMA

Polskie studio z Giwic, Infinity Dreams, nawiązało współpracę z francuską firmą Sculpteo specjalizującą się w drukowaniu obiektów 3D według projektów użytkowników i wysyłaniu ich na podany adres. Dzięki temu projekty garnków z gry mogą przerodzić się w fizyczne przedmioty, w fizyczne wazy które można postawić na półce.

REKLAMA

Ktoś, kto nie grał w Let's Create! Pottery pewnie myśli, że gra ta musi być dziwna i nudna - w końcu co fajnego może być w projektowaniu garnków? Otóż wiele. Infinity Dreams stworzyło grę z elementami grywalizacji i opartą na jednej z podstawowych chęci  - tworzenia czegoś. Gra niesamowicie odstresowuje, a z własnego przykładu wiem, że może nawet stać się hitem imprezy.

Mówiąc o Pottery często zastanawiałam się, kiedy wprowadzona zostanie możliwość przełożenia projektów na fizyczne przedmioty, przecież formuła aż prosi się o to. Dlatego cieszę się, że wykonano taki krok, i to we współpracy ze Sculpteo, jednym z ciekawszych projektów drukowania 3D ostatnich czasów.

Let’s Create Pottery 2

Cały system jest prosty. W grze dodano przycisk "Print", wytłumaczono jak to działa, wprowadzono możliwość wybrania wielkości i przekierowania na stronę pozwalającą złożyć zamówienie. Projekt wrzuca się w chmurę sam, a ceny... Może nie są niskie (mi wyszło nieco ponad dwadzieścia euro za średniej wielkości projekt testowy), jednak za granicą pewnie nie są aż tak odstraszające, jak w Polsce.

REKLAMA

Miło widzieć, że polscy deweloperzy świetnie radzą sobie na międzynarodowych rynkach (5 milionów pobrań płatnego Pottery) i wprowadzają ciekawe innowacje!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA