REKLAMA

CES 2013: Drukowanie 3D drogie? Nie ze Sculpteo

Drukarka 3D MakerBot podbiła CES-a, ale nawet mimo stosunkowo niskiej ceny wciąż jest poza zasięgiem wielu osób. Tu z pomocą przychodzi Sculpteo - dzięki niemu stworzymy projekt lub wykorzystamy już istniejące, a wydruk 3D zostanie dostarczony do domu.

11.01.2013 10.34
CES 2013: Drukowanie 3D drogie? Nie ze Sculpteo
REKLAMA

Sculpteo to tak naprawdę potężna platforma opierająca się na Sculpteo 3D printing Cloud Engine. W jej ramach dostępne są różne usługi, między innymi aplikację 3DPCase do tworzenia obudów do iPhone’a, a także serwisy podmiotów trzecich, pozwalające na projektowanie a następnie zamawianie wydruków.

REKLAMA

Pomysł na taką usługę jest prosty choć przy okazji wręcz genialny. Drukowanie 3D staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne, może nawet modne, a w sieci pojawiają się setki gotowych projektów, od figurek, biżuterii, bo buty i inne przedmioty. Problemem drukowania 3D wciąż jest jednak zaporowa cena. Oprócz drogiej drukarki trzeba kupować też materiały i posiadać podstawowe umiejętności projektowania w programach 3D.

Wielu analityków przewiduje, że boom na drukowanie 3D dopiero nadejdzie wraz ze spadajacymi cenami sprzętu. Do tego czasu Sculpteo może być ciekawym sposobem na wypróbowanie swoich sił na tym polu.

Sculpteo nie jest tylko serwisem, do którego wrzucamy swój projekt i czekamy na dostawę. To też jest możliwe, ale przez serwisy trzecie. Sculpteo 3D printing Cloud Engine to platforma stworzona do umożliwiania podmiotom trzecim tworzenia własnych narzędzi i sklepów opartych na drukowaniu 3D. Na przykład jeśli sklep ma pomysł na własne gadżety może zaimptementować u siebie Sculpteo nie martwiąc się o dostawy i tym podobne techniczne sprawy. Albo tak jak Autdesk w 123D można wykorzystać Sculpteo do realizowania projektów tworzonych przez użytkowników w swojej aplikacji.

REKLAMA

Sculpteo pozwala też na sprzedaż swoich projektów - jeśli stworzymy coś naprawdę godnego uwagi to możliwe, że jeszcze na tym zarobimy.

Z ciekawością będę obserwować rozwój Sculpteo jako jednego z ciekawszych pomysłów na zintegrowanie świata wirtualnego i rzeczywistego. Jeśli skorzystacie kiedyś z serwisu, napiszcie i pochwalcie się swoim wydrukowanym projektem!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA