REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

CES 2013: Drukarka MakerBot Replicator 2X kosztuje 2799 dolarów, ale pozwala tworzyć cuda

MakerBot Replicator 2X to tylko na pozór zwykła drukarka 3D. Oprócz tego, że potrafi drukować w dwóch kolorach jednocześnie, dzięki czemu wydrukowane obiekty mogą być bardzo fantazyjne, to skierowana jest do jak najszerszego grona odbiorców.

09.01.2013
18:17
CES 2013: Drukarka MakerBot Replicator 2X kosztuje 2799 dolarów, ale pozwala tworzyć cuda
REKLAMA
REKLAMA

“Desktop 3D Printer” - tak określają ją twórcy. Faktycznie jej rozmiary są niewielkie, a cena nie przeraża. Replicator 2X wnosi sporo nowości do świata drukowania. Dzięki dwóm źródłom materiału możliwe jest nie tylko drukowanie obiektów w dwóch kolorach, ale także regulacja gęstości czy użycie płynnych materiałów. Oprócz tego Replicator 2X wspiera praktycznie wszystkie formaty projektów 3D, bo jak podkreślił przedstawiciel, ma to być maksymalnie prosta i przyjazna w użyciu, mała drukarka dla każdego.

Co najlepsze, Repicator 2X trafi do sprzedaży już w tym miesiącu w cenie 2799 dolarów. Nie jest to mało, ale z drugiej strony za takie pieniądze nie da się kupić prawie kompaktowej drukarki 3D, wspierającej dwa źródła materiałów. Gdybym tylko miała na zbyciu 3 tysiące dolarów.

REKLAMA

A takie cuda Replikator 2X drukuje za jednym razem. Wydrukowanie jednej takiej “przeplatanki” trwa około 2 godzin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA