REKLAMA

Vod.pl prezentuje ofertę premium. Jest dużo i tanio

Jako społeczeństwo nie lubimy płacić za treści w internecie, szczególnie gdy pod nosem mamy ich pirackie odpowiedniki. Do tej pory jednak z wideo ogólnie było ciężko o atrakcyjne legalne treści. Tymczasem vod.pl wraca z treściami premium.

22.03.2013 10.37
Vod.pl prezentuje ofertę premium. Jest dużo i tanio
REKLAMA

Vod.pl jest już liderem serwisów wideo na życzenie w naszym kraju. Serwis Onetu przez lata eksperymentował, by wreszcie w ostatnim półroczu skupić się na mocnych treściach za darmo. I tak rzeczywiście jest. W serwisie można znaleźć świetne starsze tytuły dostępne bez żadnych opłat.

REKLAMA

Większość z nas poszukuje jednak najnowszych filmów lub mocnych pozycji z repertuaru największych hollywoodzkich wytwórni. Dlatego też w serwisie vod.pl pojawiła się zakładka Premium, w której otrzymujemy już w tej chwili dostęp do kilkudziesięciu filmów. Każdy z nich możemy wypożyczyć na 48 godzin w cenie od 4,90 do 9,90.

vod.pl premium 3

W ofercie znalazły się zarówno starsze kultowe tytuły jak np. „Pulp Fiction” czy klasyka Pixar, jak i nowości w postaci m.in. "Whisky dla Aniołów", "Zakochanych w Rzymie", "Magic Mike" czy polskiego filmu "Yuma". Przedstawiciele Onetu zapowiadają, że w tym roku czeka nas wiele premier w serwisie vod.pl odbywających się na równi z premierami Blu-ray i DVD. Wkrótce serwis premium ma być dostępny nie tylko poprzez stronę internetową, ale także dedykowaną aplikację Smart TV.

Onet podejmuje kolejną próbę z płatnościami i tym razem ma zdecydowanie większą szansę niż wtedy, gdy użytkownik był kuszony abonamentem za 30 złotych miesięcznie. Oferta filmowa nie jest pełna i prawdopodobnie nigdy nie będzie, ale jest bogata – a co najważniejsze rozsądna cenowo.

Za 9,90 zł w kinie nie kupimy nawet popcornu, nie wspominając o biletach dla całej rodziny

To czego brakuje i długo w Polsce jeszcze brakowało to dostęp do bogatej oferty seriali zza oceanu. Od stacji telewizyjnych należałoby kupić pełen pakiet seriali danego nadawcy i związać się długoterminową umową. Dla serwisów VOD byłaby to potężna inwestycja, na którą w tej chwili polskich graczy po prostu nie stać. A przy mentalności większości społeczeństwa opłacalność tego przedsięwzięcia jest w tej chwili praktycznie zerowa. Bez ścisłej współpracy, tak jak ma możliwość to robić HBO, serwis VOD nie jest w stanie na drugi dzień po premierze odcinka w USA dostarczyć go spolszczonego swoim widzom.

vod.pl premium 2

Vod.pl będzie więc stawiał na filmy zarówno stare i nowe, rozszerzając ofertę płatną i darmową. Poza typowymi filmami serwis zamierza pełnić pewną misję edukacyjną dzięki promocji perełek kinematografii czy specjalnie przygotowanych treści dokumentalnych. W przygotowaniu jest ekskluzywny materiał opowiadający o filmie "Trzy kolory: Niebieski" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. W dokumencie tym Sławomir Idziak, autor zdjęć do tego filmu zabiera nas w niezwykłą podróż kadr po kadrze.

vod.pl premium 1

Mnie jako maniaka wysokiej rozdzielczości wciąż boli jakość wideo w serwisach VOD. Niestety jest to podyktowane parametrami naszych łącz i niechęci do oczekiwania na dłuższe buforowanie. Serwis vod.pl oferuje obraz do 720p, choć możemy tu mówić jedynie o rozdzielczości HD, a nie jakości. Dla wielu to jednak treść filmu ma nadrzędne znaczenie i tutaj biblioteka Onetu nie zawodzi. Sam już mam w planach kilka seansów.

REKLAMA

Wideo na życzenie w Polsce się rozwija. Nadal jednak daleko nam do usług dostępnych za oceanem, czy nawet u naszych zachodnich sąsiadów. Onet zaprezentował jednak atrakcyjną ofertę zarówno pod względem treści jak i cen.

Jeśli ktoś ma ochotę oglądać filmy jedynie darmowe, to nie ma z tym problemu - w bibliotece jest już blisko 1000 różnych, bezpłatnych materiałów wideo.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA