REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

VoD.pl - Zaczynali od produkcji TVN, teraz są liderem rynku VOD

Onet jako jeden z pierwszych eksperymentował w Polsce z wideo na życzenie, były to produkcje TVN, który jeszcze niedawno był właścicielem portalu. W czasach Magdy M. i "Świadka koronnego" na łamach Onetu przetestowano praktycznie każdy model biznesowy. W momencie, gdy TVN sprzedawał portal wydawało się, że usługa VOD szybko zakończy swój żywot. Tyczasem VoD.pl święci triumfy.

08.03.2013
11:19
VoD.pl – Zaczynali od produkcji TVN, teraz są liderem rynku VOD
REKLAMA

Gdy dwa lata temu treści TVN przeniesiono do TVN Player, Onet VOD świecił pustkami, kilka seriali z oferty TVP oraz wysoki abonament na stare filmy i seriale z za oceanu. Wyniki w Megapanelu topniały z miesiąca na miesiąc, nic nie wskazywało na to, by usługa utrzymała się na rynku.

REKLAMA
onet_vod_iOS_3

Rzeczywiście serwis w takiej formie w jakiej był wtedy dostępny, nie miał racji bytu. Został on jednak gruntownie zmieniony, skupiono się na darmowych treściach i dziś można mówić już o sukcesie VoD.pl. To właśnie pod taką nazwą i domeną serwis obecnie funkcjonuje. W styczniu 2013 usługa wideo na żądanie od Onetu posiadała blisko 2,8 miliona użytkowników (RU), to tylko trochę mniej, niż Ipla i TVN Player razem wzięci. Pod tym względem VoD.pl jest liderem rynku.

VOD.pl Onet
REKLAMA

Świetna domena, zgrabne aplikacje mobilne oraz 4500 darmowych materiałów video robią swoje. Prywatnie, to właśnie serwis Onetu jest moim ulubieńcem, chociażby ze względu na bardzo bogaty wybór klasycznych polskich komedii. VoD.pl nie jest jednak idealny - dopracowania wymaga wyszukiwarka, w wielu filmach brakuje też oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Od niedawna Onet wchodzi z swoją usługą do Smart TV i to jest kolejny ważny krok w jej rozwoju. Szczególnie, że wiele filmów oferowanych bez opłat w VoD.pl u konkurencji wymaga już sięgnięcia po portfel.

VoD.pl rozwija się i ponownie osiąga dobre wyniki. Pozycja lidera, a za takiego Onet się uważa, zobowiązuje. Rozwój usług VOD nie może ograniczać się jedynie do darmowych, starych pozycji i przychodów z reklam. W przyszłości najpopularniejszym i najbardziej dochodowym serwisem wideo na życzenie powinien być ten oferujący najnowsze pozycje. Onet ma predyspozycje do tego by utrzymać fotel lidera. Na razie to raj dla pragnących obejrzeć Rejs, Misia, Samych Swoich czy starsze pozycje W. Allena.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA